У Болгарії 🇧🇬 своя політична атмосфера.

F-16 ДЛЯ БОЛГАРІЇ: ПАРЛАМЕНТ ПОДОЛАВ ВЕТО ПРЕЗИДЕНТА.

Парламент Болгарії подолав сьогодні президентське вето на угоду про придбання у США восьми нових винищувачів Lockheed Martin F-16.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Reuters

Напередодні президент Болгарії Румен Радев наклав вето на закон про ратифікаціюзакупівлі восьми нових американських винищувачів F-16 Block 70 для потреб національних військово-повітряних сил.

Постанову про відміну вето ухвалили сьогодні 26 липня 2019 року, 128 депутатів з 240-місного парламенту віддали свої голоси за придбання.

Підтримали закупівлю депутати правоцентристської партії влади ГЕРБ, два союзники у націоналістичній формації “Об’єднані патріоти” та депутати від опозиції від Руху за права і свободи.

Проти проголосували соціалісти, націоналістична партія “Атака” та мала популістська партія “Воля”.

“Вето президента є непотрібним і необґрунтованим”, – заявив депутатам Костянтин Попов, голова комітету з питань парламентської оборони. “Очевидно було доведено, що мотиви абсолютно несуттєві”.

Угода на вісім винищувачів F-16 Block 70 стане найбільшою військовою закупівлею в посткомуністичній Болгарії.

Вона передбачає купівлю винищувачів, боєприпасів, обладнання та запчастин до них, а також підготовку болгарських льотчиків на загальну суму 1,673 мільярда доларів.. Шість одномісних і два двомісні F-16 будуть поставлені до 2023 року.