Фотостанція «Сонячна» потужністю 50 МВт

В Кіровоградській області запустили першу чергу однієї з найпотужніших в області сонячних електростанцій . Фотостанція «Сонячна» потужністю 50 МВт будується на території смт Молодіжне, Кіровоградської оласті.

22 липня, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, перебуваючи з робочим візитом Долинському районі ввів в експлуатацію першу чергу фотостанції потужністю 5 МВт, повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

Після включення станції перші кіловат-години пішли у загальну енергетичну мережу.Проект реалізується ТОВ «НВЦ «ПРОМІНЬ» за рахунок власних та інвестиційних коштів. На даний момент підприємство завершило будівництво першої черги на 5 МВт, загальна вартість якої склала 170 млн. грн.

Як зазначив директор підприємства Сергій Кузнєцов, цього року потужність стації зросте на 15 МВт. Наступного року заплановано ввести в дію ще 30 МВт. Завершити будівництво станції планують через 1,5 роки.На будівництві використовується обладнання світових лідерів з виробництва сонячних панелей. На станції працюють 30 осіб, заробітна плата яких вища, ніж в обласному центрі. Сергій Кузнецов запевнив, що робота станції заміняє 1,7 млн. куб м газу або 60 вагонів вугілля.

«У Молодіжному був цукровий завод, якого вже десятки років не існує. Відповідно його земля не працює на громаду.

Тому ми прийняли рішення передати цю земельну ділянку інвестору для будівництва фотоелектростанції на 50 МВт і сприяли тому, щоб кампанія мала змогу підключитися до мережі «обленерго». Це і нові робочі місця, і енергетична незалежність».