Харків та Охтирку з’єднала нова траса

103 кілометра нового дорожнього покриття з’єднали між собою Охтирку та Харків. Автодорога Р-46 Харків-Охтирка це ключова транспортна артерія, яка поєднує між собою Харків та місто Суми.

29 вересня у рамках робочої поїздки до Харківської області Президент Петро Порошенко ознайомився із результатами ремонту автомобільної дороги Р-46 Харків – Охтирка.

«Сьогодні, насправді, це величезне свято, тому що вперше з 80-хроків почали якісний, серйозний ремонт. Дорога Харків-Охтирка,103 кілометри…Яка вона є зараз можете подивитися. Я по ній проїхав сам», — сказав Петро Порошенко під час спілкування з мешканцями Харківської та Сумської областей, які з’єднує дорога.

«Ніколи в Україні за рекордні стислі терміни не відбудовували магістраль такої довжини — понад 100 км за чотири місяці. Відновлено 800 тис. квадратних метрів дороги. Понад 500 співробітників компанії працювали у дві зміни.
Залучено понад 300 одиниць сучасної техніки. Укладено 200 тис. тонн щебеневих сумішей, 220 тис. тонн асфальтобетону», — розповів директор компанії «Автомагістраль-Південь Микола Тимофєєв.

Він зазначив, що для реалізації проекту компанія створила потужну виробничу базу: у квітні 2018 року у місті Дергачі Харківської області відкрився асфальтобетонний завод потужністю 3500 тонн на добу. Це найпотужніший завод в Україні, укомплектований найсучаснішим обладнанням.

Роботи проводилися за кошти державного бюджету за окремою бюджетною Програмою — 3111150 “Покращення стану автомобільної дороги Харків — Охтирка”.

У рамках реалізації відповідної бюджетної програми провели ремонт автомобільної дороги Р-46 Харків — Охтирка на всій протяжності, що становить майже 104 км.

У Харківській області — 81,7 км (в тому числі 1 міст), у Сумській області — протяжністю 21,9 км (в тому числі 2 мости).