Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

15,7 млрд грн “живими” грошима.

Так склалося, що в Україні держкомпанії часто працюють таким чином, щоб на них могли заробляти різноманітні “нужні люди” та політичні групи. Неслухняне дитя Нафтогаз працює в інтересах своїх кінцевих власників (вас), і користь від нашої роботи отримують усі громадяни України – через державний бюджет.

Нафтогаз перерахував рекордну суму дивідендів за 2016 рік до державного бюджету – 13,3 млрд грн, плюс ще 2,4 млрд грн пов’язаного з цим авансового внеску з податку на прибуток.

Тобто, вчора держбюджет отримав від нас 15,7 млрд грн “живими” грошима. За всю історію незалежності жодна державна компанія не заплатила стільки за результатами своєї діяльності.

Це наслідки реформи Нафтогазу та всього енергетичного сектору країни, яка реалізовувалась протягом останніх трьох років.

Ймовірно, окремі політики та тіпа бізнесмени, які більше не можуть годуватися на Нафтогазі, скажуть, що ми заробили надприбутки на газі для населення. Нагадаємо: 90% результату у наших прибуткових сегментах – це транзит газу. Сегмент торгівлі газом у 2016 був збитковим (хоча цей збиток суттєво зменшився).

Не втримаємося від шпильки і ми. Тим часом в Росії найбільші енергетичні компанії перераховують дивіденди не в держбюджет, а на холдингову компанію Роснєфтєгаз. А вже вона передає державі стільки, скільки “розсудить Путін” .

Він, в свою чергу, каже, що це просто ще один бюджет уряду. Що звідти фінансуються корисні програми, про яки уряд випадково чось забув. Заначка:) Приблизно так виглядав діалог журналіста з керманичем щодо долі дивідендів, перерахованих в Роснєфтєгаз:

“- Чому частина нафтогазових дивідендів лишається на цій компанії, а не йде до держбюджету?
– Так треба.
– А на що хоч ці кошти витрачаються?
– На що треба. Слєдующій.”

Нафтогаз України