Армійській «Легенді» — 77 років!

Армійській «Легенді» — 77 років!

Головному інформаційно-телекомунікаційному вузлу ЗС України «Легенда» виповнилося 77 років.

За старанність, розумну ініціативу, зразкове виконання службових обов’язків у пунктах постійної дислокації та в районі операції Об’єднаних сил військовослужбовцям частини урочисто вручили відомчі відзнаки, подяки, грамоти й цінні подарунки від Міністра оборони України, Головнокомандувача ЗСУ, Командувача військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ та командира військової частини.

Привітання та нагородження відбувалося у режимі відеоконференції зі всіма підрозділами «Легенди».

Довідково.

23 жовтня 1943 року згідно з директивою Генерального штабу ЧА № орг 6/140779 до складу Київського військового округу було включено вузол зв’язку штабу Київського військового округу, визначено його штатну чисельність – 25 військовослужбовців і 45 працівників та видано печатку.

З 2014 року в Головному інформаційно-телекомунікаційному вузлі Генерального штабу Збройних Сил України активно проводиться реформування та приведення організаційно-штатної структури підрозділів у відповідність до нових завдань, упроваджуються сучасні цифрові технології.

З перших днів проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей офіцери-зв’язківці Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла Генерального штабу Збройних Сил України за допомогою сучасних малогабаритних станцій супутникового та транкінгового зв’язку у стислі терміни організували телефонний зв’язок і передачу документованих повідомлень між пунктами управління штабів, військових частин та окремих підрозділів, що виконували бойові завдання.

У районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей військовослужбовці Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла Генерального штабу Збройних Сил України здійснили розгортання вузлів зв’язку штабу антитерористичної операції та Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін; неодноразово встановлювали та відновлювали засоби транкінгового зв’язку в бойових підрозділах; проводили рекогносцировку та налаштовували засоби телекомунікацій для наземної прив’язки командно-спостережних пунктів батальйонів до командних пунктів бригад; розгортали та обслуговували абонентські мережі телефонного VoIP відкритого та закритого зв’язку, мережі АСУ “Дніпро” та Інтернет, успішно виконували ряд інших важливих завдань по забезпеченню зв’язку в надскладних умовах ведення бойових дій.

Наказом Міністра оборони України від 29 січня 2016 року № 47 за мужність, героїзм, відвагу і самовіддані дії під час виконання військового обов’язку в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей полковника Музику Артура Сергійовича зараховано навічно до списків центру радіозв’язку Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла Генерального штабу Збройних Сил України. Указом Президента України від 15 травня 2015 року № 270/2015 офіцер нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня (посмертно).

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені під час виконання завдань щодо захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня начальника Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла Генерального штабу Збройних Сил України полковника Кисиленка Ю.П. (Указ Президента України від 14 жовтня 2015 року № 575/2015).

За час проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (операції об’єднаних сил) 293 військовослужбовців Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла Генерального штабу Збройних Сил України отримали статус учасника бойових дій.

Згідно з директивою Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України від 17 червня 2020 року Головний інформаційно-телекомунікаційний вузол Генерального штабу Збройних Сил України переформовано у Головний інформаційно-телекомунікаційний вузол.

За вагомий внесок у справу розвитку та забезпечення життєдіяльності Збройних Сил України та високий професіоналізм колектив Головного інформаційно-телекомунікаційного вузла нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (витяг з протоколу №70 засідання Кабінету Міністрів України від 20.08.2020).

Фото Альони Шідерової

Анна Макарчук

Читайте также:  Испания откроет лагеря для размещения 7 тыс. мигрантов