Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Автоматичне перерахування.

Чи готові ви миритись з тим, як живуть сьогодні пенсіонери? Я особисто ні. Сьогодні у нас, кого це дійсно хвилює, є реальний шанс об’єднатись і змінити ситуацію. І не вірте тим, хто розповідає, що для пенсіонерів нічого не зміниться.

Ось тільки один приклад, як працює механізм осучаснення пенсій.

Ми взяли двох конкретних людей, які працювали до виходу на пенсію на однаковій роботі на промисловому підприємстві. Перший вийшов на пенсію у 2008 році і наразі отримує всього 1463 гривні пенсії. Друга вийшла на пенсію у 2012 році і при такому ж стажі отримує 2334 гривні, бо при нарахуванні пенсії для неї використовувався уже інший розмір заробітньої плати.

Перша несправедливість у цій ситуації полягає в тому, що при однакових умовах виходу на пенсію вони отримують різні виплати. Друга – в тому, що для обидвох пенсія з моменту призначення більше не перераховувалась, а отже з кожним роком знецінювалась.

Тепер, після осучаснення, обоє отримають вищу пенсію – по 2961 гривні.

Таких пенсіонерів, яким пенсії мають бути осучаснені, буде загалом 5,6 млн. А окрім того, відтепер усі пенсії будуть автоматично перераховуватись щорічно з врахуванням росту середніх зарплат і інфляції, а отже знецінюватись вони більше не будуть. Ось що насправді передбачає пенсійна реформа!

 Volodymyr Groysman