Білорусь обмежила імпорт українських товарів.

За повідомленням Міністерства економіки України — «Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів: кондитерські вироби, шоколад, соки, пиво, плити ДСП і ДВП, шпалери, туалетний папір і упаковка, цегла, керамічна плитка, шкільні ампули, сільгосптехніка для сіяння, пральні машини та меблі. Це рішення затверджене постановою Ради міністрів Білорусі від 26 травня #292»

Рішення набере чинності через 10 днів після публікації і розраховане на 6 місяців.

Білорусь обмежила імпорт українських товарів.

У Мінекономіки відзначили, що такі дії є необґрунтованими та дискримінаційними. Режим індивідуального ліцензування означає ручне управління ввезенням української продукції до Білорусі. Уряд проводить консультації з виробниками для усунення негативних наслідків дискримінаційних дій уряду Білорусі.

У той же час МЗС Білорусі повідомило, що Білорусь готова повністю скасувати всі рішення і повернути режим вільної торгівлі, якщо Україна перегляне заходи, вжиті щодо продукції з Білорусі, наголосивши, що в Україні діють вісім антидемпінгових і спецзахисних заходів, які обмежують експорт з Білорусі цілого переліку продукції.

Торговельний оборот товарами між Україною та Білоруссю у 2020 року суттєво знизився щодо 2019 року і був на рівні $4,2 млрд — 20,6%
експорт товарів – $1,3 млрд -13,8%
імпорт товарів – $2,9 млрд -23,4%.

Читайте также:  Відсьогодні Україна у "жовтій зоні" карантину.