Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Блокувати чи не блокувати?

На ці питання можна відповідати по-різному. Залежить від того, якої ми дотримуємося стратегії.

Негативний ефект блокади для всієї України абсолютно очевидний, але кардинально вплинути на окупантів вона не здатна. Через сотні неконтрольованих Україною кілометрів українсько-російського кордону вони легко можуть отримати все, що їм треба – із Російської Федерації.

І так само продати туди все, що їм треба. Пробні ешелони з українським вугіллям з окупованих територій вже пішли в Російську Федерацію.

  • За півтора місяці блокадники не наблизили, а віддалили перспективу повернення цих районів.
  • Не посилили, а послабили вплив України по той бік лінії зіткнення.
  • Не розвіяли прищеплені російською пропагандою страхи серед наших співвітчизників – посилили.
  • Не повернули хоча б одного полоненого – а саме ж з цієї вимоги починали акцію, чи не так – тільки погіршили їхнє становище.
  • Не вгамували агресивність Росії, а ще більш її розпалили.
  • Не сприяли відновленню територіальної цілісності України, а, навпаки, ще більше ускладнили це завдання.
  • Воно стало ще дорожчим, ще важчим, ще небезпечнішим.
  • Завдяки спільним зусиллям блокадників та терористів Україна втратила свої підприємства, і це, на жаль, створило абсолютно нову реальність.

Тому зараз, сьогодні, пропоную Раді національної безпеки та оборони ухвалити рішення про тимчасову повну зупинку транспортного – і не лише залізничного – сполучення з окупованою територією. Воно діятиме доти, поки окупанти не повернуть назад під юрисдикцію України вкрадені українські виробництва.

Післязавтра виповнюється сто років початку Української національної революції 1917-1920 років. За ті чотири роки влада в Україні мінялася як мінімум 14 разів – поки не дісталася Кремлю на цілих сімдесят один рік.

Наші опоненти пропонують повторити той сумний експеримент. Я ж не хочу, щоб Україна ще раз наступила на подібні граблі. Ми мусимо зупинити сценарій дестабілізації ситуації в Україні і переграти ті політичні сили, які свідомо чи всліпу за тим сценарієм діють.

Петр Порошенко