Боротьба за Гостинний двір.

Нещодавно у столиці відбулася акція громадськості біля Гостинного двору з вимогою повернути його громаді Києва.

Остаточна крапка у цьому питанні була поставлена ще у 2018 році, після скасування судом договору про оренду і передачі будівлі у державну власність.

У вересні минулого року у Кабміні була проведена нарада за участю усіх зацікавлених сторін, на якій було з’ясовано, що ніяких перешкод для передачі будівлі Гостинного Двору до комунальної власності немає.

Боротьба за Гостинний двір.

Але тепер у справу визначення балансоутримувача будівлі втрутилось Міністерство культури, яке раптово заявило про бажання відкрити в Гостинному дворі Музей сучасного мистецтва. У Мінкульті повідомили, що вони готові включити реставрацію Гостинного двору у програму «Велика реставрація».

:pushpin:Нагадаємо, що повернути статус пам’ятки вдалося саме киянам і київська громада має першочергове право визначати, що і як буде з цим об’єктом.

За попередніми підрахунками 2-х річної давнини для реставрації Гостинного двору знадобиться сума у близько 20 мільйонів гривень. Мер неодноразово наголошував, що кошти на відновлення Гостинного двору у столиці є. Затримка лише за передачею будівлі до комунальної власності.

Читайте также:  Зеленский в интервью CNN заявил, что президент Байден сделал слишком мало для Украины.

Поки Міністерство культури та КМДА змагаються за те, хто стане балансоутримувачем будівлі, історична пам’ятка продовжує руйнуватись і потребує термінових протиаварійних робіт.

Через бездіяльність уряду і незрозуміле затягування справи у Фонді Держмайна України, Гостинний двір найближчим часом може перетворитись на величезну руїну, яка буде пам’ятником корупції та неспроможності української держави:bangbang:

Гостинний двір стане перевіркою столичної влади у спроможності відстояти пам’ятку в історичному центрі міста.