Будівництво «Північного потоку 2» відновиться в грудні — поки йдеться про 2,6 км в економічних водах Німеччини

Будівництво "Північного потоку 2" відновиться в грудні - поки йдеться про 2,6 км в економічних водах Німеччини

Nord Stream 2 AG планує відновити в найближчі тижні будівництво зупиненого рік тому будівництва морської магістралі. Поки повідомляється про плани добудувати невелику ділянку в німецьких водах.

«Ми плануємо відновити роботи з трубоукладення з використанням судна з якірним позиціонуванням у виключній економічній зоні Німеччини (ВЕЗ) в цьому році», — повідомили журналістам в проектній компанії газопроводу.

За даними сайту радіостанції NDR, роботи поновляться в суботу 5 грудня.

«Ми назвемо конкретне судно, яке буде використано, пізніше. На даному етапі план передбачає укладання відрізка в 2,6 км на кожній з гілок газопроводу», — повідомили в Nord Stream 2 AG.

Будівництво газопроводу «Північний потік 2» було зупинено майже рік тому після прийняття включення в військовий бюджет США санкцій щодо суден, які ведуть морське укладання труб. Після введення санкцій швейцарський підрядник Allseas звернув роботи на проекті. Як заявили в «Газпромі» (MOEX: GAZP), «проект «Північний потік 2″, побудований майже на 94%, буде завершено російською стороною».

«Наступні кроки будуть визначені пізніше», — сказали «Інтерфаксу» в проектній компанії на питання щодо перспективи добудови решти магістралі.

Читайте также:  США будут непоколебимы в своей поддержке Украины - Кристина Квин

Раніше заступник голови правління ПАТ «Газпром», генеральний директор ТОВ «Газпром експорт» Олена Бурмистрова повідомляла: «Терміни закінчення будівництва газопроводу залежать від безлічі факторів, включно з технічними характеристиками суден (зокрема, допоміжних) і обладнання, а також погодних умов у період проведення робіт на морській ділянці. Додається максимум зусиль для якнайшвидшого завершення цього комерційного проекту, незважаючи на високу політизованість полеміки навколо нього».

«Для будівництва газопроводу отримані всі необхідні дозволи. А нещодавно Датське енергетичне агентство видало і дозвіл на експлуатацію ділянки газопроводу, що проходить на шельфі країни», — додала Бурмистрова.