Цей законопроект зробить те, чого не зумів зробити Янукович.

Цей законопроект зробить те, чого не зумів зробити Янукович.

Знаєте, я вже готовий визнати, що закон про олігархів ім. президента Зеленського – це витвір мистецтва. Під благим наміром подолати олігархів, Зеленський веде країну саме в те становище, відсутністю якого ми всі пишалися 30 років незалежності – до розвинутого авторитаризму, зразка путінської Росії.

Не вірите? Дивіться самі.  

Головне науково-експертне управління Верховної ради надало свої висновки щодо «законопроекту про олігархів». Від читання тих висновків без перебільшення голова йде обертом.  

По-перше, закон не заважатиме олігархам фінансувати політичні партії. Створюєш десятки ФОПів «Роги і копита», які торгують сміттям з офшорами і фінансують партію – і життя чудове.  

По-друге, експерти ВР пишуть, що законопроект не має запобіжників проти вибіркового застосування процедури визнання олігархом певної особи. Тобто – олігархом призначать кожного підприємця, який не сподобається Зеленському і ОПУ.  

По-третє, закон не обмежує кількість осіб які можуть бути визнані олігархами. Треба буде – визнають сотні тисяч осіб. Бо так захочуть в ОПУ.  

Читайте также:  Зеленский - Карлик -Гулливер.

По-четверте не передбачена ніяка відповідальність за не надання олігархами щорічної декларації про їхні фінанси. Тобто надавати вони таку мусять лише якщо самі захочуть.  

Окрему увагу приділено тому, що називати бізнесмена олігархом мусить РНБО – консультативний орган при президенті України. РНБО у нас і так вже СБУ, прокуратура і суд в одній особі, тепер воно ще набуде влади оголошувати бізнесменів «ворогами народ…» , вибачте, олігархами.  

Науково-експертне управління ВР нагадало, що з олігархами боротися треба шляхом демонополізації і створенням економічної конкуренції.

Важелі для цього Зеленський мав від першого дня президентства – Антимонопольний комітет і сузір’я антикорупційних органів створених за президента Порошенка. Проте, в реальності боротьба з олігархами виглядає так, що за 2020 р. коли країну катував КОВІД і коли впав ВВП, олігархи збагатіли хто у 1,8 рази (Коломойський), а хто у 2,7 рази (Ахмєтов). Додати нічого.  

Очевидно, за «законопроектом про олігархів», олігархом назвати можна буде того, кого побажає назвати таким Офіс президента. А найлегше назвати олігархом буде того, чий бізнес оформлений офіційно, а не захований у офшорах.

Читайте также:  Серёжу Лещенко возвращают на довольствие в "УЗ".

Наприклад Коломойського олігархом назвати буде нереально, офіційно він володіє лише медіа-холдингом «1+1». За звітністю – ніяк не прибутковим. Натомість легко буде назвати олігархом Петра Порошенка – бо він своїх активів не приховує.  

Науково-експертне управління ВР не радить законопроект про олігархів на голосування, як такий що порушує зразу низку норм конституції.

Проте можна чекати, що в сесійну залу законопроект винесуть і за нього голосуватимуть. Ми маємо вже прецедент – виведення з під тендерних процедур ПрозоРРо проекту на будівництво Київського обхідної дороги (100 мільярдів) та святкування дня Незалежності (5,4 мільярди), які не ухвалив профільний комітет ВР. Але їх проголосували і прийняли.

Законами ЗЕкоманда крутить як шахрай торбою.   Очевидно, законопроект про олігархів – це інструмент розправи ОПУ з політичними противниками, незалежно від їхніх статків. Логічним кроком після прийняття такого витвору мусить бути коронація і формування королівської династії Зеленських.

Цей законопроект зробить те, чого не зумів зробити Янукович – породить супероліграха. Одного. Всі решта залишаться при своїх статках і активах – в разі, якщо вони не втручатимуться в політику і заноситимуть в ОПУ відповідні знаки поваги в доларовому еквіваленті. Як у Росії Путіна.  

Читайте также:  Из выступления Зеленского в ООН.

Незрозуміло лише. Помаранчева революція і Революція Гідності – невже вони були для цього?