Цемах був настільки цінним свідком у справі MH17, що ..

Цемах був настільки цінним свідком у справі MH17, що ..

Цемах був настільки цінним свідком у справі MH17, що вперше в історії міністри західних країн намагалися тиснути на українську владу – Христо Грозєв

«Це дуже цінний свідок. Це не тільки моя думка, а й думка прокурорів і слідчих. Він був таким цінним, що вперше в молодій історії міністри західних країн прямо намагалися тиснути на ваш уряд і ваш Офіс президента, щоб чогось не робити…. Я знаю, що були такі розмови напередодні [видання його Росії]», – сказав Грозєв.

На його думку, є два пояснення, чому українська влада погодилася передати Цемаха. Перше, яке Грозєв назвав «невинним», пов’язане з обміном утримуваними особами.

«Росія, визнаючи свій злочин та важливість прибрати цього свідка, сказала: «Ми не випустимо всіх цих невинних людей, яких ми тримаємо тут, якщо ви не видасте нам саме цю людину. Інші нас не цікавлять». Невинне пояснення полягає в тому, що уряд вирішує не жертвувати цими людьми і пожертвувати відносинами із західними партнерами та віддати цього свідка», – припустив розслідувач.

Читайте также:  Ложь Зеленского в Верховной Раде.

Інше, «менш невинне пояснення», – це боягузтво, продовжив він. Грозєв вважає, що українська влада могла злякатися тиску Росії, мовляв, якщо він настільки важливий для Кремля, то потрібно виконати його вимогу, інакше в майбутньому будуть проблеми.

«Але дуже складно увійти в голову людини і зрозуміти мотивацію», – наголосив Грозєв.

Він сказав, що на місці української влади він відклав би передання Цемаха Росії.

«Я б його повністю, як це називають у правоохоронних органах, «операціоналізував». Тобто я б його допитав, віддав би його судовому слідчому [в Нідерланди]… Щоправда, тут, звісно ж, Цемах мав погодитися говорити. А наскільки я розумію, коли він зрозумів, що є шанс, що Росія його витягне, він перестав говорити. Тому тут правильним ходом було б, найімовірніше, зайняти агресивну публічну позицію: «Ми його не віддаємо». Так, щоб він повірив у це, і допитати його», – сказав Грозєв.

Уже після цього, на його думку, Цемаха можна було передавати Росії.