Чи має Петро Порошенко шанси знову стати президентом?

Шанувальники ЗЕ переконують нам що ні. З ними повністю солідарні «білі пальто». «У Порошенко – антирейтинг!» — волають нам, зливаючись у неприродному екстазі. Та чи справді все аж так критично?

Чи має Петро Порошенко шанси знову стати президентом?

Цікаво послухати тих, хто дослідженням розстановки політичних сил займається професійно. «Це так званий негативний рейтинг. У Петра Порошенка він становить приблизно 70%. Тобто зараз його максимум вимірюється 30%. Хоча у випадку якихось масштабних подій, як було під час Майдану або на початку війни, ці цифри можуть змінюватися… Потенціал до зростання у нього є. Хоча він менший ніж у Зеленського. Йому не довіряють приблизно 50%, тому він теоретично може отримати 50% голосів», — говорить директор КМІС Володимир Паніотто. Схожі оцінки дає директор соціологічної служби «Центру Разумкова» Андрій Більченко: «Рейтинг може зрости у разі зміни тактики, стратегії, діяльності або в разі яких-небудь кардинальних змін ситуації в країні».
 
Зауважу, ідеться про рейтинг взагалі, а не про рейтинг серед тих хто визначився. 50% за умови явки як була на 87-му окрузі, легко перетвориться у 90%.
 
Що ми бачимо спільного в обох оцінках? Ми бачимо, що зростання рейтингів «ЄвроСолідарності» можливе в разі різких змін ситуації в країні. Будь-які катаклізми, як то – Майдан, загострення на фронті, або інші проблеми призведуть до зростання рейтингів партії Петра Порошенка. Про що це говорить?
 
Я уже писав, що Петро Порошенко для більшості українців це «суворий учитель». Той, який примушує працювати, вимагає високих результатів і влаштовує діткам прочухани. Таким учителям раніше дітки підкладали кнопки, а нині скаржаться сердобольним батькам – аби пішли і посварилися. Проте. В разі небезпеки діти біжать саме до таких вчителів. Бо захистять.
 
Зверніть увагу, всі рейтинги продовжують показувати перевагу Зеленського, при тому що основні партії (СН – ЄС – ОПЗЖ) ідуть ніздря в ніздрю. Проте ОПУ біситься так, ніби Порошенко вже добряче попереду них і їм треба негайно повернути «як було». В чому справа?
 
Ситуацію в країні нараз не можна назвати критичною. Вакцинація худо-гірко почалася, тарифи заморозили – холоди минули. Безробіття зростає, але не сягнуло катастрофічних меж. Економічна ситуація у світі наразі для нас сприятлива. Життя коливається в стані «паршиво, але жити можна». Але водночас зелена влада своєю грою в популізм створює безліч стратегічних помилок. Ця влада побила глеки з МВФ – далі можна не продовжувати. І точно ніхто не може дорікнути опозиції, що вона мовчить. Опозиція попереджає про наслідки регулярно.
 
Але див не буває. Тарифи зростатимуть далі – а вже нинішні доводять людей до протестів. Ціни – зростатимуть. Грошей – меншатиме. Кредитори обов’язково виставлять уряду 1001 претензію. Відсутність коштів примусить уряд відпустити інфляцію. За нею посиплеться все. Це й буде катаклізм, який примусить багатьох наших громадян переглянути свої погляди і потягтися до «суворого вчителя».
 
ЗЕкоманда теж це розуміє. Тому й біситься. І от знаєте, я не бажаю своїй країні економічного лиха. Якби був вибір, ніж економічне провалля, я певно краще обрав би зелених у владі. Але біда в тому, що катаклізм, здатний повернути Порошенка у президенти, створюють самі ж зелені. Своїми недалекоглядними дилетантськими вчинками. І цього вже не уникнути.
 
Як так – хай буде що буде. Це відповідь на питання, чи має шанси Порошенко.

Читайте также:  В ході візиту сім'ї ЗЕленського підписали 11 меморандумів.