Чи зменшаться ціни у платіжках.

18 січня 2021 року Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні уряду встановив граничну ціну на природний газ для побутових споживачів на рівні 6.99 грн/м3 та вартість послуги на розподіл природного газу не більше 1.79 грн/м3.

У тексті постанови немає посилання, що гранична ціна буде розповсюджуватись і на підприємства теплокомуненерго (ТКЕ). Відповідно, ціни на тепло та гарячу воду суттєво зростуть.

Чи зменшаться ціни у платіжках.

Зараз підприємства ТКЕ отримують газ по спецзобов’язанням згідно з постановою КМУ №867 від 09.10.2018 року. За цією постановою ціна газу для них залежить від ціни імпорту газу, яка в свою чергу прив’язана до вартості газу на нідерландському газовому хабі TTF.

З грудня місяця на міжнародних хабах спостерігається котирування ціна на газ на збільшення, у зв’язку з чим ціна на газ для підприємств ТКЕ теж буде тільки збільшуватись. У кращому випадку залишиться на місці. Але про зниження ціни мова не йде!

Уряд розділив громадян на дві категорії:

1. Тих, хто використовує природний газ для власних потреб, в тому числі і для індивідуального опалення — вони зможуть отримувати газ по 6.99 грн за 1м3.

Читайте также:  Олена Зеленська платить окупантам.

2.Та тих, хто користується централізованим теплопостачанням та гарячою водою, у вартості яких враховується ринкова ціна на природний газ.

Зараз взагалі на ринку газу України існує три ціни: для промисловості, для населення та для ТКЕ (по спецзобов’язанням).

До ціни на газ слід додати ще й тариф на розподіл газу, який встановлений для 14 облгазів на рівні 1.79 грн за м3. І не треба забувати про 20% ПДВ до цієї цифри.

Тож, до вартості газу для населення у 6.99 грн за м3 потрібно додати ще близько 2.15 грн (1.79 грн +20%) за розподіл газу.

У підсумку, вартість газу для населення у лютому буде складати як мінімум 9.14 грн за м3:bangbang:

Комунальні платежі за січень, квитанції по яким ми отримаємо у лютому, будуть дійсно вражаючими для більшості українців.

Ціна на газ ще буде ринковою, вартість його розподілу зросте майже вдвічі, як і вартість імпортного газу на міжнародних хабах у зв’язку з суттєвим похолоданням.

Читайте также:  Фиктивный фурор российских ударних БПЛА.

Ціна на електроенергію також підвищиться, при цьому усі пільгові тарифи будуть скасовані.

Вартість опалення, яка прив’язана поки що до імпортної ціни на газ теж зросте.

Як і вартість водопостачання, яка прив’язана вже до ціни на електроенергію.

Тож, вміло маніпулюючи цифрами та обіцянками уряд намагається заспокоїти людей, кинувши їм кістку у вигляді зниження ціни на газ.

Тільки зниження не відбудеться. На жаль, ціни за комунальні послуги будуть тільки зростати.