Чоботар без чобіт, або чому така дорога олія.

За повідомленням Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) за результатами 2020 року Україна займає першу позицію в рейтингу найбільших експортерів соняшникової олії в світі.

Основними країнами-імпортерами даного продукту є:

  • Індія (31% українського експорту);
  • Китай (20%);
  • Нідерланди (10%).

На кожному із перерахованих ринків в 2020 році українські постачальники займали лідируючі позиції.

Україна є не тільки найбільшим експортером соняшникової олії, а й найбільшим світовим виробником даного продукту, займає значну частку в експортному портфелі. За результатами 2020 року частка соняшникової олії становила 11% експортної виручки, констатували в УКАБ.

От тільки ціни в українських магазинах на олію за останній рік зросли майже на 80% і зараз ціна на олію в українських маркетах вище, ніж у деяких європейських країнах іноді вдвічі.

Виробники олії, завдяки попиту та високим цінам на світовому ринку, а також за відсутності конкуренції, можуть собі дозволити продавати олію на внутрішньому ринку за цінами, які встановлені на зовнішньому ринку. І їм за це нічого не буде.

Читайте также:  Державний гігант зупинився.

Тож, громадяни країни, де виробляють найбільшу кількість олії, не мають можливості придбати її за розумною ціною.

Олігархам вигідніше експортувати олію, ніж забезпечити внутрішній ринок достатньою кількістю олії за прийнятними цінами. Виробничі потужності експортерів олії це цілком дозволяють. А жадібність – ні.