Чорновол через суд вимагає від ДБР порушити справи проти Портнова.

Екс-нардеп Тетяна Чорновол звернулася до суду з проханням зобов’язати Державне бюро розслідувань відкрити за її заявами кримінальні провадження щодо колишнього заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова.

Про це повідомили у пресслужбі партії “Європейська солідарність”.

«Державне бюро розслідувань відмовляється порушувати будь-які кримінальні справи проти Портнова, причому абсолютно ігноруючи заявників і ігноруючи будь-які заяви в порушення Кримінального процесуального кодексу», — заявила Чорновол.

За її словами, незважаючи на те, що 3 вересня вона внесла дві заяви про порушення кримінальної справи проти Портнова, і Кримінальний процесуальний кодекс України вимагає, щоб впродовж 24 годин ці заяви були зареєстровані, внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР), вже минуло три доби і цього не зроблено.

«Це означає, що зараз керівництво ДБР порушує закон. Це означає, що вони зараз відмовляються порушувати будь-які кримінальні справи проти Портнова.

Зараз я подаю в суд і буду примушувати ДБР внести мої заяви в Єдиний реєстр досудових розслідувань. Вони не мали права мені відмовити за статтею Кримінального процесуального кодексу», – наголосила Чорновол.

Як повідомлялося, 2 вересня Чорновол заявила, що ДБР відмовилося вносити до ЄРДР її заяви та реєструвати провадження щодо Портнова.

«Мої заяви стосувалися «узурпації влади» Портновим та його зловживання на державній посаді в інтересах комерційної структури», — поінформувала Чорновол.

Портнов 19 травня повернувся в Україну після більш як 5 років життя за кордоном. У період з 2010 до 2014 року він був заступником глави Адміністрації президента Віктора Януковича, до цього — юристом Ю. Тимошенко.

[kkstarratings]