Ціна на електроенергію для населення зростатиме декілька років поспіль.

Кабінет Міністрів на засіданні 28 липня затвердив постанову, якою продовжив до 31 серпня спецобов’язки відпускати населенню електроенергію за тарифом 1,68 грн/КВт-год.

Але з наближенням опалювального сезону перспективи збільшення тарифів на електроенергію стають все більш реальними.

За прогнозами НБУ, які відображені у новому інфляційному звіті, підвищення цін на електроенергію для населення відбудеться у 3 кварталі 2021 року, а у 2022-2023 роках темпи зростання цін на електроенергію будуть одними з найвищих серед компонентів інфляції.

Очікується, що в ІІІ кварталі 2021 року зростуть ціни на електроенергію для населення з диференційованими тарифами залежно від обсягів споживання. Таке підвищення додасть 0.3 в. п. внеску до індексу споживчих цін.

«У 2022-2023 роках темпи зростання цін на електроенергію також будуть одними з найвищих серед компонентів інфляції через приведення їх до економічно обґрунтованих рівнів», — підкреслили в НБУ.

Водночас в НБУ прогнозують, що за підсумками 2021 року середньозважена ціна газу буде близькою до поточної завдяки впровадженню річних тарифних планів для населення.

Читайте также:  Українські ТЕС є найбруднішими у Європі.

«Проте тарифи на опалення та ГВП підвищяться, оскільки вони не коригувались у 2020 році. Інші житлово-комунальні послуги також подорожчають під впливом збільшення заробітних плат працівникам та інших виробничих витрат», — зауважили в НБУ.

Тож, поки влада на хвилі популізму у ручному режимі стримує зростання ціни на електроенергію. Але вона не робить будь-яких економічно обґрунтованих дій для підтримки тарифів на поточному рівні.

Зростання тарифів на усі житлово-комунальні послуги неминуче, і громадянам залишається лише затягувати паски, адже скоро більшості потрібно буде зробити вибір – поїсти, чи сплатити комуналку.