Ціна на газ продовжує зростати.

Ціна на газ продовжує зростати.

Згідно з даними Української енергетичної біржі (УЕБ) в Україні ціни європейського газу, який подорожчав вже до $ 516/тис. куб м, з урахуванням доставки, досягли рекордної позначки в 16,2 грн за куб.

Ще кілька місяців тому вартість газу становила близько 9,4 грн за куб.

Вартість природного газу на нідерландському газовому хабі TTF за контрактом day-ahead (на день вперед) досягла позначки 515,88 долара / тис. куб. м, що на 6,6% більше, ніж 29 липня (483,8 долара / тис. куб. м).

Російський «Газпром» напередодні запуску «Північного потоку-2» штучно занижує обсяги транзиту, в результаті європейські країни не можуть повноцінно заповнити свої сховища.

Також, скоротилися поставки газу через газогін «Ямал-Європа», що проходить через Білорусь і Польщу до Німеччини. Йдеться про зниження прокачування з 84 млн кубометрів в попередні кілька діб до менш ніж 50 млн кубометрів.

Минула зима в Європі була холодною, і з підземних сховищ викачали майже 61 млрд кубометрів газу. Відновлення спустошених запасів газу перед зимою ускладнює дефіцит скрапленого газу на світовому ринку.

Читайте также:  Ціни на автомобільне паливо продовжують зростання.

У той же час видобуток газу в Україні продовжує скорочуватись, про що ми повідомляли раніше.

Для українців, які користуються річним тарифом на газ ціна залишиться стабільною до завершення дії контракту.

Чи залишиться вона незмінною при продовженні дії контракту, передбачити важко.

Збільшення ціни впливатиме на витрати теплокомуненерго, які закуповують блакитне паливо для генерації тепла і гарячої води. У разі збільшення їх витрат на закупівлю газу зростуть і тарифи на їхні комунальні послуги.

У разі нестачі грошей українці вже звикли затягувати паски, а от як підготуватись до можливої нестачі газу, поки що невідомо. Сподіваємось, що зима не буде лютою і газу у наших сховищах вистачить.