Ціни на масло в Україні і надалі будуть зростати.

В Україні масло знову зросте у ціні. Це пов’язано з кількома чинниками, серед яких збільшення вартості цього продукту у світі та малі запаси в Україні. Як повідомляють експерти «Інфагро» причинами здорожчання є те що:

  • власне виробництво скоротилося,
  • експорт до недавнього часу був відносно активним,
  • а імпорт виявився помітно менше торішнього рівня.

Тобто, запаси товару в країні невеликі. Поповнення запасів за рахунок імпорту навряд чи можливо, тому що ситуація з вартістю ввезення така, що продавці не поспішають віддавати і вітчизняне масло в надії на його подальше подорожчання. В кінці серпня, в залежності від жирності, діапазон цін виробників від 140 до 167 тис. грн/т. При таких внутрішніх цінах обсяги експортних угод помітно зменшилися.

Ціни на масло в Україні, швидше за все, будуть і далі рости. Поточне виробництво масла поки повністю задовольняє попит, незважаючи на помітне його скорочення. Минулого місяця випущено 6,7 тис. т товару, що на 13% менше, ніж в серпні 2020 року. Але в осінні місяці слід розраховувати на помітне скорочення виробництва масла, що точно не посприяє зниженню ціни.

Читайте также:  Порушень та збитків на 61.4 млрд грн – аудит «Укрзалізниці».

З урахуванням дорожнечі масла, аналітики припускають, що з осені відбудеться деяке збільшення випуску спредів та рослинно-вершкових сумішей.