Ця річ потужніша від Фауста нашого Гьоте

«Наші гроші» з колегами створили новий інтсрумент – Антикорупційний барометр.

Це софтина, за допомогою якої можна автоматично витягувати з Судового держреєстру дані про корупційні справи за купу років.

Ми подивились що ж було з динамікою засуджених корупціонерів – і вчергове плюнули на передвиборчу цяцянку-обіцянку Зеленського – «весна прийде саджати будемо».

Ця річ потужніша від Фауста нашого Гьоте

Не став. Навпаки.

В тюрму йде все менше й менше хабаробравців. Тобто чиновників, які беруть хабарі. Гайки трохи прикрутили по відношенню до тих хто дає, а тих хто бере карають все менше і менше.

У 2017-2018 роках суди перших інстанцій винесли 43-50 вироків з реальним позбавленням волі засудженим хабарникам, а у 2019-2020 роках – 22-29.

А якихось корупціонерів категорії А – взагалі кіт наплакав.

Цього року одному нардепу впаяли умовний термін за те, що він за часів Порошенка отримував від держави компенсацію за проживання у готелі, тоді як мав своє житло у Києві.

Наступний за крутістю посади корупціонер – голова райдержадміністрації на Хмельниччині. Ото і всі засуджені топ-злочинці.

Читайте также:  За 2 роки підприємства Мінекономіки зазнали збитків 12 млрд

У будь-якому разі – краще знати глибину дна де ми знаходимось, ніж та уявляти себе в країні рожевих єдинорогів.

Дякуємо за грантову підтримку USAID/UK aid — проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS», що реалізується Фондом Євразія, за сприяння Міністерства цифрової трансформації України.