COVID-19 і вибори: як проголосувати і не заразитися

COVID-19 і вибори: як проголосувати і не заразитися

Перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством відбудуться цього року 25 жовтня. Оскільки часу до виборів залишилось катма, ажіотаж усе наростає. «Сховатися» від політичної реклами доволі важко – кожен кандидат закликає віддати голос саме за нього. Чи йти на вибори і за кого проголосувати – особисте рішення кожного, а от як убезпечити себе й оточуючих від ризику захворіти на коронавірус на дільниці – відповідальність колективна.

Як уберегти особовий склад і правильно організувати протиепідемічні заходи під час виборів у військових частинах, пояснює Головний державний санітарний лікар Міністерства оборони України підполковник медичної служби Сергій Моргун:

– Керівники тих військових частин, установ та організацій, де створені виборчі дільниці, повинні забезпечити на вході у приміщення температурний скринінг безконтактним термометром усім особам, які заходять, і можливість обробити руки антисептиком. Обов’язково на дільницю виборець має заходити в масці, дотримуватись дистанції й не допускати скупчення людей біля столів для видачі бюлетенів. При цьому члени виборчої комісії можуть звертатися до виборців із проханням тимчасово зняти маску для ідентифікації особи. У приміщенні кожні чотири години слід проводити вологе прибирання і що дві години протирати поверхні дверних ручок, поручнів, сидінь, окремих частин виборчих скриньок дезінфікуючими засобами.

Читайте также:  Американські військові відновили пірс на військово-морській базі українського флоту

Хворі особи і такі, що перебувають на самоізоляції, теж можуть здійснити волевиявлення за місцем перебування. Для цього не пізніше 20 години 23 жовтня вони повинні подати таку заяву з довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції) для внесення їх до витягу зі списків виборців для голосування за місцем перебування. У день голосування члени виборчої комісії відвідуватимуть цих осіб. При цьому всі учасники процесу повинні дотримуватися вимог санітарного законодавства, одягнути маски, рукавички і захисний щиток. Виборець сам має показати паспорт у розгорнутому вигляді, не передаючи його в руки іншим особам. Після кожного відвідування слід проводити утилізацію засобів захисту.

Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 року № 846, яка, зокрема, визначає механізм здійснення протиепідемічних заходів на період дії карантину.