Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ціна на хліб може зрости

Об’єднання підприємств хлібопекарської промисловості “Укрхлібпром” заявляє, що Меморандум щодо стабілізації цін на газ не працює, через що можливе зростання цін на хліб на 10%.

«Меморандум від 31 грудня 2021 року, підписаний представниками хлібопекарських і борошномельних асоціацій, поки не працює, оскільки питання забезпечення хлібопекарських і борошномельних підприємств газом за пільговою ціною перебуває на стадії узгодження».

Реального рішення щодо постачання газу за пільговою ціною поки що немає.

Ціна на газ для підприємств за рік зросла у 10 разів, підприємства укладають договори щодо ринкової вартості газу від 47 тис. грн до 58 тис. гривень з ПДВ за 1 тис. кубометрів. За таких умов виробники хліба не зможуть залишити свої ціни без змін, незважаючи на свої зобов’язання щодо мораторію.

Вже досягнуто домовленості з великими торговими мережами, щодо підвищення цін на масові види хліба у січні – на 10%.

Якщо пільгова ціна на газ не стане реально працюючою, слід очікувати подальшого різкого зростання цін на хлібобулочні продукти.

Тож, уряд не дуже вдало намагається керувати газовим ринком у ручному режимі, на черзі ринок продуктів харчування. Наближаємось до минулого, коли влада повністю контролювала все.