Да грянет ГРОМ.

РАКЕТА “ГРІМ”: ВІДБУЛИСЬ ВАЖЛИВІ ВИПРОБУВАННЯ ТА ГОТОВИЙ КОНСТРУКТОРСЬКИЙ МАКЕТ!

На Міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека 2018» Конструкторське бюро “Південне” показало демонстраційні ролики про польові випробування шасі бойової машини, випробування демонстратора бойової частини, а також збирання конструкторського макету бойової ракети!

Шасі було розроблене та виготовлене Харківським конструкторським бюро імені Морозова, його випробування здійснювалось на одному з загальновійськових полігонів. Під час цих випробувань були підтверджені заявлені технічні характеристики шасі щодо прохідності бойової машини.

Нагадаємо, що самохідна пускова установка має незалежну торсіонну підвіску, подібну до тієї, що використовується на бронетранспортері БТР-4.

Відповідно до іншого продемонстрованого ролику вже відбулись випробування демонстратора відсіку бойового оснащення:

Процес збирання демонстратора бойової частини Демонстратор відсіку бойового оснащення перед випробуванням

Під час випробувань на демонстраторі спочатку відбулось зняття вибухом оболонки ракети:

Випробування демонстратора відсіку бойового оснащення

А згодом підрив заряду для метання демонстраторів касетних боєприпасів:

Випробування демонстратора відсіку бойового оснащення

Щодо готовності самої ракети то вже підготовлений конструкторський макет оперативно тактичної ракети:

Підготовка до збирання конструкторського макету Зібраний конструкторський макет оперативно-тактичної ракети до ОТРК Встановлення конструкторського макету ракети ОТРК в пусковий контейнер

Нагадаємо, що раніше відбулось випробування ракетного двигуна до ОТРК
Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім» розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км. Бойовий блок одноступеневої балістичної ракети проектується масою 480 кг.

Бойова частина могла бути виконана за моноблочною або касетною схемою. Моноблочна схема використовує осколково-фугасну або проникаючу осколково-фугасну ампулу. Бортова система управління ракети інерційна, комплектується системами навігації і наведення різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними).