Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Де гроші ?

Ми будемо щоквартально звітувати про виконання капітальних інвестицій на офіційному сайті. Це черговий крок Укрзалізниці до відкритості та конструктивного діалогу.

Ми показуємо, на що витрачаємо кошти, зароблені від перевезення вантажів. Діємо таким чином, щоб спростувати закиди про нецільове використання коштів, що постійно експлуатуються противниками індексації тарифів.

А тепер про цифри.

Інформація щодо виконання програми капітальних інвестицій ПАТ «Укрзалізниця» за 1 квартал цього року: в оновлення та модернізацію основних засобів вклали майже 1,3 млрд грн.

Ще в минулому році визначили, що в першу чергу будемо інвестувати в нові вагони – як вантажні, так і пасажирські, у модернізацію локомотивів. Чим і займалися.

Результати першого кварталу:

  • 314,6 млн грн направили на купівлю та побудову нових вагонів (12 пасажирських, 134 вантажних).
  • Понад 0,5 млрд грн спрямували на модернізацію існуючого рухомого складу, у першу чергу на ремонт локомотивів.
  • Також продовжуємо будувати Бескидський тунель, ремонтувати колії.
  • Укрзалізниця працює в нормальному режимі, незважаючи на те, що було заблоковано прийняття консолідованого фінансового плану ПАТ «Укрзалізниця», яким передбачено індексувати тарифи на вантажні перевезення.

Ще факти для любителів безпідставно звинувачувати УЗ в тому, що гроші від підвищення тарифів зникають невідомо куди.

Додаткові розрахункові доходи від індексації тарифів на вантажні перевезення у 2016 році (15% з 30.04.2016) становили близько 3,7 млрд грн, а загальний обсяг капітальних інвестицій у 2016 році склав 6,9 млрд грн, що в 1,9 разу більше надходжень індексації та в 1,5 разу більше показника 2015 року.

І тут уже варто поцікавитися.

А куди пішли гроші від індексації тарифів на 30% у 2015 році? Загальна розрахункова сума додаткового доходу тоді склала близько 7,5 млрд грн, а загальний обсяг інвестицій – лише 4,5 млрд грн за рік.

Войцех Балчун