Державне оборонне замовленння на межі зриву.

Поки Зеленський будує інститути майбутнього, державне оборонне замовленння на межі зриву

Через відсутність реформи державного оборонного замовлення, як неефективної процедури фінансування модернізації озброєння ЗСУ декілька державних оборонних підприємств протягом 2020 року скаржилися в уряд, що Міноборони ігнорує виконання Указу Президента № 59/2020 щодо створення нових видів ракетного озброєння та боєприпасів.

У підприємствах відсутнє фінансування таємних військових проектів в рамках оборонного замовлення Міністерства оборони України.

Про це від імені декількох громадських організацій повідомляє StateWatch
Підприємства повідомили, що не можуть отримати фінансування від міністерства, не отримують оплати за виготовлений товар.

Група підприємств Держкосмосу повідомила уряду, що програма “Виробництво військових транспортних засобів” за 2020 рік була профінансована лише на 25%.

:memo:До громадських організацій потрапила інформація про скарги лише незначної частини підприємств, адже вся інформація про державне оборонне замовлення залишається під грифом таємно.

Державне оборонне замовленння на межі зриву.

StateWatch повідомляє, що державне оборонне замовлення у 2020 і у 2021 роках затверджувалося урядом із суттєвим запізненням на 4-5 місяців, через що державні оборонні підприємства залишалися без належного фінансування.

Читайте также:  И наконец-то про Бюджет на 2022.

Реформа державного оборонного замовлення повинна була бути замінена на систему конкурентних відкритих процедур, передбачених законом «Про оборонні закупівлі», який мав посилити цивільний контроль за ефективність бюджетних витрат Міноборони відповідно до практик в країнах НАТО.

Можливо Зеленський планує, що саме випускники Президентського університету майбутнього збудують сучасну українську армію майбутнього