Державні підприємства та служби в результаті ведення своєї діяльності завдають державі втрат фінансових та матеріальних ресурсів.

У Державній аудиторській службі повідомили, що за минулий рік в ході інспекцій виявили порушення, що призвели до втрати фінансових і матеріальних ресурсів, на 154,4 млрд грн.

В результаті аудитів виявили на 27,1 млрд неефективних управлінських дій, що призвели до недоотримання доходів і потенційних порушень.

Також відомство в ході моніторингу закупівель виявило порушень законодавства на 148,7 млрд.

Найбільший збиток нанесла НАК «Нафтогаз» — 75,5 млрд грн (а найбільше порушень було виявлено на 176,2 млрд). Збитки виникли в результаті порушень в сфері закупівель і капітальних інвестицій без фінплану, заниження дивідендів через нарахування резерву сумнівних боргів і заниження доходів і дивідендів за 2018 рік шляхом непідписання актів реалізації газу в 2016-2018 роках.

«Укрзалізниця» і 24 її філії завдали Україні 372 млн грн збитків (всього порушень знайшли на 11,8 млрд). Також, аудитори виявили втрат на 86 млрд гривень. Причинами таких збитків стало те, що компанія не вжила заходів щодо стягнення з постачальників штрафних санкцій за недопоставку дизпалива, та проведення закупівлі дизпалива у приватних суб’єктів господарювання за завищеними цінами.

Читайте также:  Більшість українців не вважають справедливою податкову систему України

Збитки від Державної митної служби і 10 територіальних митниць склали 259 млн грн (порушень знайшли на 6 млрд). Збитки виникли через те, що митниці не дотримувалися термінів зарахування платежів до держбюджету, порушувалося законодавство про використання і зберігання держмайна і майна, отриманого на зберігання і оформлення митними органами. Також серед причин багатомільйонних збитків — завищення витрат на виплату зарплати в частині надбавок і премій.

«Але в загальному, це 75 млрд втрат, і це більше 200 млрд порушень — це тільки на «‎Нафтогазі», а є ще «‎Укртрансгаз» — там 193 млн втрат і так само десь біля 200 млрд порушень»,- розповів глава Держаудитслужби.