Державний гігант зупинився.

Державний гігант зупинився.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook перший заступник директора Одеського припортового заводу Микола Щуріков, 18 вересня Правління заводу прийняло рішення про зупинку заводу.

«Факт, що «вікно можливостей» для стабілізації заводу зачинилось. Кожна нова влада робить однакові помилки намагаючись видавити з заводу все що можливо…, сьогоднішні технічний стан заводу найгірший за останні роки».

В останні роки припортовий завод працював за давальницькою схемою — отримував сировину (природний газ) від постачальника, який оплачував його переробку та отримував готовий продукт — аміак, карбамід та іншу хімічну продукцію.

При повній потужності виробництва завод споживає ~ 1,4 млрд м3 / природного газу на рік, з якого виробляється аміак — з 1.024 м3 газу виробляється 1 тонна аміаку. На сьогоднішній день виробництво карбаміду нерентабельне через високу ціну газу і низьких цін на карбамід та аміак.

Але Щуріков зауважує, що ситуація з зупинкою заводу відбулась через умисні і системні маніпуляції з конкурсами з відбору постачальника давальницької сировини (давальця).

«В умовах останнього конкурсу не була передбачена відповідальність за непідписання договору з боку переможця та ще й переможець був відібраний за вигаданим і не здійсненних умовах поза конкурсною документацією.»

ОПЗ в січні-червні 2021 року отримав чистий прибуток 434,01 млн грн проти чистого збитку 1,18 млрд грн за аналогічний період 2020 року. Його виручка збільшилася на 22,3% – до 1,26 млрд грн.

Зауважимо, що 99,5% акцій ОПЗ належать державі в особі Фонду Держмайна.

Читайте также:  Партія «Слуга народу» втрачає лідерство.