Держборг виріс за місяць на $ 1,2 мільярда.

Станом на кінець квітня загальний державний і гарантований державою борг становив 2,53 трлн грн або $ 91,33 млрд, збільшившись за місяць на 20 млрд грн або на $ 1,16 млрд в доларовому еквіваленті, повідомив Мінфін.

Нацбанк оприлюднив на своєму сайті суму, яку Україна повинна заплатити за зовнішніми боргами до кінця 2021 року.У другому-четвертому кварталах поточного року Україні належить повернути іноземним кредиторам 13,832 мільярда доларів. Це повна сума того, що підлягає поверненню підприємствами і банками України. Пік виплат припаде на третій квартал. Саме тоді Україна буде змушена виплатити за зовнішніми запозиченнями найбільшу суму грошей — 5,624 мільярда доларів.

Держборг виріс за місяць на $ 1,2 мільярда.

У четвертому кварталі ці виплати будуть трохи менше — 4,959 мільярда. Крім того, до кінця 2021 року Україна також повинна виплатити майже 22 мільярди гривень іноземним громадянам, які є власниками українських облігацій внутрішньої позики (ОВДП).Україні було б простіше виплачувати свої борги, якщо вона зуміла б отримати черговий кредитний транш від МВФ.

На жаль останній транш 2,1 млрд дол. було отримано майже рік тому , 11 червня 2020 року. Але МВФ в обмін на черговий кредит висунув Україні ряд вимоги впровадженні реформ, як умову угоди з МВФ… Ці вимоги, зокрема, стосуються незалежності Нацбанку, реформи судово-юридичної системи, посилення боротьби з корупцією, ринкові ціни на енергоносії.

Читайте также:  Повторний розгляд «Закону про олігархів» №5599.

Серед проблемних питань було ухвалення закону про Вищу раду правосуддя і побоювання щодо втручання в роботу НАБУ і САП, та в корпоративне управління.

Для позитивного результату необхідно також прийняття нових поправок до закону про Нацбанк, відмова від обмеження цін, введених цієї зими на енергоринку, ясність щодо бюджетних планів на 2022 рік і аудит COVID-фонду.

Якщо ці вимоги підходять більшості українців, то вони дуже незручні для нових ЗЕлітц у владі, бо корупція і безкарність — це, власне те, заради чого вони вже третій рік «рулять» Україною. Як казав Голобородько МВФ нах…А його папа карло Коломойський давно говорив що в дефолті України-нічого поганого немає, можна буде добре прибарахлитися — онукам вистачить!