До Дня ракетних військ і артилерії у світ вийде перша серія документальної трилогії «Вогняний тризуб»

До Дня ракетних військ і артилерії у світ вийде перша серія документальної трилогії «Вогняний тризуб»

Митці у погонах, які служать в артилерійській бригаді на Житомирщині, цю осінь проводять у поїздках та зйомках по всіх артилерійських частинах Збройних Сил України, працюючи над амбітним проєктом – документальним фільмом-трилогією, що присвячений ракетним військам і артилерії вітчизняного війська.

Як розповіли кореспондентові АрміяInform у військовій частині, ідея створення трилогії належить бойовому офіцерові, колишньому командирові цієї бригади, а нині – командувачу ракетних військ і артилерії Збройних Сил України генерал-майору Андрію Маліновському. У життя цей проєкт втілюється групою з двох офіцерів – професійного режисера, сценариста, журналіста та письменника, а нині – офіцера структури морально-психологічного забезпечення бригади старшого лейтенанта Олексія Гончарука та пресофіцера військової частини молодшого лейтенанта Олега Калашнікова. Також у складі творчої групи є кілька цивільних працівників, які працювали над попередніми стрічками. До слова, для режисера та автора сценарію це – вже дев’ята документальна стрічка в цілому та п’ята – відтоді, як він рік тому одягнув військовий однострій. За цей час він зняв документальні фільми «Серце Півночі» до 5-річчя оперативного командування «Північ», «Ultima ratiо: Роман Дашкевич» та «Щит з острогою» – про патронів артилерійської та окремої механізованої бригад, засновника артилерії УНР генерал-хорунжого Романа Дашкевича та князя Костянтина Острозького, а також стрічку «Луна «Триста, тридцять, три»!» про свою бригаду. Від середини вересня митці розпочали роботу над зйомками трилогії, присвяченої всій артилерії українського війська.

Читайте также:  Військові їдальні забезпечені технологічним обладнанням майже на 90%

Назва «Вогняний тризуб» була обрана для трилогії невипадково, адже саме жовтовтогарячий тризуб на червоному тлі є емблемою цього роду військ, що знаходиться на нарукавному знаку кожного воїна-артилериста.

– Кожна частина трилогії розкриває одну з трьох складових, на яких базуються ракетні війська і артилерія, – розповідає автор ідеї, генерал-майор Андрій Маліновський. – А це, перш за все, наука і освіта, озброєння і техніка, ну і головне – люди. Кожна з трьох серій має конкретну тему, але вона невід’ємно буде пов’язана з двома іншими складовими, показуючи, що ракетні війська і артилерія – це ціла система.

Традиційне у режисерсько-акторській спільноті символічне розбивання тарілки, на якій зазначено назву проєкту та імена його учасників, відбулось у знаковому для цього місці – управлінні РВіА Командування Сухопутних військ. Після цього – одне нескінченне відрядження з багатьма пунктами призначення. Як розповідають офіцери, за місяць вони встигли попрацювати в усіх артилерійських бригадах та полках Сухопутних військ, ракетній бригаді, і наразі продовжують зйомки на півдні, у морських артилеристів. Після цього залишиться робота у гармашів-десантників і, власне, монтування відзнятого матеріалу.

Читайте также:  Второй тур выборов ректора КНУ им. Шевченко пройдет 4 декабря

– Планується, що першу серію трилогії ми презентуємо вже 3 листопада, до Дня ракетних військ і артилерії, – говорить Олексій Гончарук. – Другу ми приурочуємо до Дня Збройних Сил України, 6 грудня, і третю плануємо випустити 17 грудня, до Дня святої Варвари, яку представники ракетних військ та артилерії вважають своєю покровителькою. Кожна з серій фільму матиме хронометраж у 45 хвилин.