До Програми медичних гарантій увійшли найважливіші послуги — вони є безоплатними для пацієнта, — НСЗУ

У Програмі медичних гарантій для пацієнта на кожному етапі його життя передбачено страховий фінансовий пакет. Кошти виділяють з державного бюджету — тобто це гроші платників податків. За народження дитини НСЗУ платить пологовому 8 136 грн. Якщо малюк народився доношеним, але з ускладненнями, його лікуватимуть за пріоритетним пакетом неонатальної допомоги. На це держава виділила 29 678 грн. При народженні недоношеної дитини є потреба у додатковому лікуванні. За це НСЗУ заплатить закладу 98 533 грн.

Провідником у медичній системі і менеджером здоров’я для дитини та буде її сімейний лікар чи педіатр. З ним батьки  можуть підписати декларацію одразу після народження дитини. До речі, завдяки новому сервісу єМалятко перший медичний висновок формує лікар у пологовому будинку. Це — електронний документ, який містить інформацію про малюка та є підтвердженням його народження.

Коли батьки обиратимуть педіатра для дитини, її дані вже будуть в електронній системі – це пришвидшує підписання декларації. Лікар буде одразу в курсі про стан здоров’я дитини. За послуги фахівця первинної ланки від народження дитини до повноліття держава заплатить понад 16 тис. грн.

Читайте также:  Львовский горизбирком объявил официальные результаты выборов головы Львовской ОТГ

Щодо сум, які отримає медичний заклад, за надання медичних послуг при захворюваннях у дітей. Зокрема, при запаленні легень НСЗУ оплатить закладу 4 787 грн. За видалення апендициту у Програмі медичних гарантій на одного маленького пацієнта передбачено 7 831 грн, на лікування переломів — 8 тисяч грн, на операції на кістково-м’язовій системі — 7 356  грн.

НСЗУ вкотре наголошує, якщо у медзакладі вимагають благодійні внески, подяки, оплату за ліки, що входять до Національного переліку лікарських засобів, тощо — це неправомірно. Виникає подвійна оплата — пацієнт двічі платить за те, що вже оплачено з податків.

Якщо у закладі, який має договір із НСЗУ, безпідставно відмовляють у наданні послуги чи вимагають гроші, можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі “громадянам” або зателефонувати у контакт-центр за номером 16-77. НСЗУ опрацьовує звернення, при порушенні прав пацієнтів на медичне обслуговування проводить перевірку та вимагає поновити право на безоплатне лікування.