Дуже хороший сигнал для України від Байдена.

Дав коментар для Atlantic Council з приводу можливого призначення Джо Байденом на посаду держсекретаря Ентоні Блінкена:“Можливе призначення Ентоні Блінкена на посаду держсекретаря виглядає як дуже хороший сигнал для України.

Дуже хороший сигнал для України від Байдена.

По-перше, Блінкен прибічник активної участі США у світовій політиці. Це загалом свідчить про стратегію Байдена відходити від “легкого ізоляціонізму” Трампа.

По-друге, Блінкен добре знає Україну, має значний досвід співпраці з українською владою і має чітку, можна сказати, проукраїнську позицію по російсько-українській війні.

Напевно, найвідоміше його твердження по українському питанню було зроблено у статті для Нью Йорк Таймс 2017 року ― “час озброювати Україну”, тобто час надати Україні летальну зброю. Він чітко означує роль і відповідальність Росії в конфлікті.

Таким чином, можна стримано, але з надією говорити про те, що призначення Ентоні Блінкена на посаду держсекретаря матиме для України хороші наслідки.

Зокрема, США можуть приймати активнішу участь у вирішенні війни на Донбасі та у питанні деокупації Криму. Окрім того, можна сподіватися на ще більше посилення підтримки прозахідних реформ та євроатлантичної інтеграції”.

Читайте также:  Моряки перекривають дороги: