«Енергоатом» виграв суд у ДП «Гарантований покупець».

Господарський суд м. Києва задовільнив позов НАЕК «Енергоатом» проти ДП «Гарантований покупець» («ГарПок») щодо стягнення 4.1 мільярди заборгованості за поставлену електроенергію на початку 2020 року.

«Енергоатом» виграв суд у ДП «Гарантований покупець».

У рішенні зазначається, що позовні вимоги обґрунтовані порушенням ГарПоком зобов’язань за двома лютневими договорами у 2020 році в частині оплати отриманої електричної енергії.

Суд встановив, що «ДП «Гарантований покупець» за продану електричну енергію належним чином з позивачем не розраховувалося», внаслідок чого виникла заборгованість у 3,7 млрд грн.

З урахуванням розміру нарахованої пені у 79 млн грн, 270 млн грн штрафу, 27 млн грн з 3% річних та інфляційних витрат, загальна сума до стягнення на користь Енергоатома становить 4,14 млрд грн.

Нагадаємо, що згідно постанови Кабміну, «Енергоатом» зобов’язаний продавати 85% усієї електроенергії по фіксованій ціні ДП «Гарантований покупець». Далі «ГарПок» по собівартості продає частину електроенергії обленерго для населення, іншу частину – бізнесу по ринковій ціні.

У серпні минулого року заборгованість «ГарПоку» перед «Енергоатомом» за надану електроенергію складала 6.6 мільярдів гривень.

Читайте также:  Вынужден был купить швабру и моющее средство, чтобы очистить окно своего вагона.

У грудні минулого року керівник «Енергоатому» повідомляв, що загальна сума заборгованості «Укренерго» та «ГарПоку» за вироблену електроенергію становить 12 мільярдів гривень.

Не дивно, що виробник атомної енергії фіксує збитки – йому просто не сплачують за вироблену електроенергію.