Газово-політичний проект

Те, що Північний Потік 2 - це політичний проект, направлений проти України, визнали вже майже всі у цивілізованому світі. Навіть пані Меркель це фактично визнала.

Мантра німецьких політиків, що Північний потік 2 — це комерційний проект, і при цьому Німеччина виступає за збереження транзиту через Україну, не вразила принаймні депутатів Європарламенту, які прийняли резолюцію з закликом зупинити цей проект.

І це не дивно.

Те, що Північний Потік 2 — це політичний проект, направлений проти України, визнали вже майже всі у цивілізованому світі. Навіть пані Меркель це фактично визнала.

Заклики Німеччини щодо збереження транзиту через Україну ніяких практичних результатів не принесли.

Хоча було більш ніж достатньо часу, щоб ці заклики матеріалізувалися у підписаний контракт щодо транзиту газу після 2019 року, коли закінчується поточний контракт, і коли Північний Поток 2 дозволить Росії повністю зупинити транзит газу через Україну.

Газпром веде себе неконструктивно.

Не тільки зухвало ігнорує правові норми, а і офіційно ставить вимоги, які не можуть бути виконаними нормальними людьми, на кшалт відмови від рішень Стокгольмського арбітражу.

Не погоджується переносити точки передачі газу за існуючими контрактами з європейськими компаніями на українсько-російський кордон, що ці компанії могли самі бронювати потужності для транзиту через Україну.

Росія фактично продовжує блокувати транзит газу з Середньої Азії та експорт газу з Росії незалежними від Газпрому видобувниками газу.

Відповідні обсяги газу могли би йти транзитом через Україну на європейський ринок, що було б вигідно як Україні, так і європейським споживачам.

Рішення європейського парламенту — це серйозний виклик Німеччині, її лідерству у Європі, цінностям і ідеалам нового покоління німецьких політиків.

Тому це ріщення може мати позитивні наслідки.

Але перед цим я би очікував активізацію агентів впливу Росії в Україні та Європі, зокрема, і, використовуючи політичний жаргон, «корисних ідіотів» Кремля.

Росії потрібно потягнути час, продовжуючи будівництво Північного Потоку 2. Також Росії потрібні представники української сторони, які б «дали обманути» себе та світову спільноту.

Юрий Витренко

[kkstarratings]


[ajax_load_more container_type=»div» post_type=»post» scroll_distance=»50″]