​​ГЕРОЙ КРАЇНИ ЯКІЙ БАЙДУЖЕ.

Сьогодні у білорусі затримали засновника Телеграм-каналу NEXTA та редактора каналу «Білорусь головного мозку» Романа Протасевича. Аби затримати опозиціонера, який летів рейсом Ryanair з Афін до Вільнюса, шакали Лукашенка примусово посадили іноземний літак, заявивши про мінування. Аби пілоти все зрозуміли, на перехват вилетів винищувач МІГ-29 з ракетами «повітря-повітря» під крилами. В аеропорту Мінська Роман Протасевич був затриманий білоруськими спецслужбами.
 
Все це – на очах всього боягузливо… цивілізованого світу. Нахабно і з викликом, мовляв: «І що ви всі мені зробите?» І це логічно. Бо зрозуміло, і ця витівка Лукашенка залишиться безкарною. Чого-чого? Санкції впровадять? Лукашенко уже з них сміється і дулі крутить.

​​ГЕРОЙ КРАЇНИ ЯКІЙ БАЙДУЖЕ.


 
Давайте казати чесно. Роман Протасевич уже приречений. Зараз з нього тортурами виб’ють зізнання в роботі на США, Колумбію, Монте-Карло і Гондурас, проведуть помпезний, в сталінському стилі судовий процес, після чого його уб’ють, або кинуть за грати де регулярним пресінгом перетворять на табірного доходягу. Інших варіантів нема, як таке.
 
І от найбільш гірко в цих умовах усвідомлювати, що Протасевича зараз будуть мордувати, за те що він намагався привести в цивілізований світ людей, яким в принципі байдуже на всю його боротьбу. Телеграм-канал NEXTA був рупором антилукашенківських протестів у Білорусі. Він був ледь не єдиним ЗМІ яке подавало картинки з погляду протестувальників прямо з місця подій. Без сумнівів, захоплення Протасевича, це удар не тільки по NEXTA, це удар по всіх білоруських опозиційних інформмайданчинах. Це удар по наступних протестах. Шакали Лукашенка наочно демонструють – так буде з кожним. Вони щойно посадили іноземний літак під загрозою атаки винищувача. Ви думаєте вони зупиняться, аби наприклад, викрасти когось з Варшави або Вільнюса?
 
Яка реакція на це буде в Білорусі? Я переконаний на 150% — ніякої. Звісно біля білоруських посольств і будівель МЗС протести будуть – у Києві, Вільнюсі, Варшаві. У самій Білорусі не буде нічого. Після всього ,що ми побачили у Білорусі у 2020 р., після всіх цих «протестувальників» які ставали на лавочки знявши взуття, аби «дядя-міліціонер не сварив» на щось сподіватися марно. Тих хто вийде – упакують. І все.
 
Протасевич зараз в хорошій компанії – з Валерією Новодворською, В’ячеславом Чорноволом, Володимиром Буковським, Мустафою Джамілєвим, Василем Стусом та багатьма іншими дисидентами часів СРСР. З усіма тими, хто йшов у табори на каторгу та здобував «мінус» у правах, в той час як… «А за стіною – вогні неони, у магазинах ніжні нейлони, різні жіночі срібні брязкальця, персні на Ваші тендітні пальці… Як же Вам, Жінко, на нарах спиться…» Атена Пашко, дружина В’ячеслава Чорновола, знала про що писала.
 
Так і буде. Протасевича та інших опозиціонерів мордуватимуть у в’язницях, а в той час всю Білорусь будуть цікавити врожай картоплі і можливість підсидіти керівника аби самому зайняти його місце. І так – багато років. А потім, коли режим Лукашенка і його шакалів паде, вже нові білоруські політики… так-так, ті самі які зараз роблять кар’єру в установах Лукашенка, так от вони тоді будуть виславляти Протасевича — борця за нову Білорусь. Звісно – без них. Я це вже бачив – у 80-х та у 90-х. Дивно навіть, як це побачили українці в Україні – і не побачили білоруси?!
 
Ну та Бог з ними. Білоруси хай самі обирають свій шлях. А я от голову сушу через інше. Свого часу Алєксандра Лукашенко обрали в президенти під гаслами боротьби з корупцією, як 100%-ве «нове обличчя», аби досягти «кінця епохи бідності». Лукашенко оголошував нещадну боротьбу проти олігархів. Нині Білорусь все більше перетворюється на диктаторське гетто. Так завжди буває, коли замість свободи люди більшістю голосів обирають «хорошого хлопця» який «за народ». Нічого не нагадує?
 
Арешт Протасевича серед іншого – наслідок дій журналістів, які тоді вилизували Лукашенка, бо вважали його «меншим злом».
 
Нам точно треба такого?

Читайте также:  В РОССИЙСКОМ ВУЗЕ СНОВА УБИТЫ И РАНЕНЫ ДЕТИ.