Єрмак погоджувався розслідувати справу Байдена.

Американські ЗМІ оприлюднили подробиці доленосної розмови адвоката колишнього президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком у 2019 році.

Єрмак погоджувався розслідувати справу Байдена.

Джуліані подзвонив голові Офісу президента для того, щоб обговорити можливе втручання України у вибори президента США у 2016 році, а також обговорити можливість продовження розслідування конкретного провадження. Під час розмови представник Трампа просив Зеленського про “послугу” щодо відновлення розслідування справи проти Хантера Байдена, сина Джо Байдена.

Розмова між Джуліані та Єрмаком відбулася 22 липня 2019 року. Через три дні, 25 липня, Трамп особисто зателефонував Зеленському.

Видання зазначає, що тодішній особистий адвокат президента Джуліані звернувся до голови Офісу Зеленського з проханням, щоб український лідер “просто дозволив розслідуванню йти вперед”. Раніше журнал Time розповів деякі деталі цієї розмови. Однак повна стенограма з’явилася лише вчора.

Під час дзвінка Джуліані посилався на політично вмотивовані розслідування щодо сина Джо Байдена Хантера та необґрунтовані твердження про втручання України в президентські вибори у США 2016 року.

Зазначається, що дзвінок Єрмака та Джуліані тривав 39 хвилин.

“Мене не цікавить, щоб хтось не говорив правду чи не перебільшував. Все, що нам потрібно від президента (Зеленського, – ред.), – це сказати: “Я поставлю чесного прокурора, він розслідує і відкопає докази, які існують в цей час, і чи є якісь інші докази щодо участі у виборах 2016 року, а потім справу з Байденом потрібно закінчити”, – сказав Джуліані Єрмаку.

Знову і знову особистий адвокат Трампа наполягав Єрмаку, щоб той закликав Зеленського зробити публічну заяву з цього приводу.

“Якби (Зеленський, – ред.) міг зробити своєчасну заяву, яка б дуже добре прояснила ситуацію. І я думаю, що це дозволило б мені приїхати й дати можливість поговорити з президентом (Трампом, – ред.), щоб побачити, що я можу зробити, щоб переконатися, що усунути будь-які непорозуміння. І, можливо, навіть, я напевно думаю, що це могло б покращити наші відносини, коли ми справді розуміємо один одного“, – сказав Джуліані.

Водночас Єрмак погоджувався з позицією Джуаліані та обіцяв розглянути його прохання.

“… Плюс. Ми готові вислухати наших цінних партнерів і діяти відповідно, як тільки отримаємо повний контроль. Повірте, нам потрібен якийсь місяць, два місяці, щоб завершити формування нового парламенту, нового уряду, нових блоків безпеки нашої команди, і ми повністю змінимося і будемо працювати, і повірте мені… коли ми зможемо отримати всі матеріали, які зараз перебувають на розслідуванні попередньої влади, ми будемо готові негайно працювати належним чином відповідно до законодавства, і, повірте, ми встановлюємо і захищаємо норми права України й абсолютно змінюємо всю цю стару систему. І ми будемо готові одразу комунікувати для координації, роботи й розслідування того, що ви описали”, – сказав Єрмак.

Стенограму журналістам надав колишній радник президента Зеленського Ігор Новіков. Він зазначив, що тоді його шокували вимоги Джуліані.

“Я був приголомшеним. Я сподівався, що це буде заклик “привіт, приємно познайомитися”, і натомість я був свідком того, як Руді роздував шалені змови, а Єрмак погоджувався з ними. Це був саме той момент, коли я зрозумів, що у нас великі проблеми”, – сказав Новіков.

Крім Джуліані та Єрмака у розмові брав участь колишній спеціальний представник США Курт Волкер. Ймовірно, саме він організував цей дзвінок.

“Організував чудовий телефонний дзвінок з Руді та Єрмаком. Вони збираються зустрітися, коли Руді через кілька тижнів поїде до Мадрида”, – написав Волкер тодішньому послу США в ЄС Гордону Сондленду того ж дня, коли відбувся дзвінок.

Українські та американські джерела на умовах анонімності підтвердили автентичність цієї стенограми.

Український політолог Віктор Уколов заявив, що ця стенограма є  грандіозним скандалом. Він зауважив, що це є доказом то, що Зеленського втягнули в американські вибори і як президент України організував грубий і дошкульний тиск на Байдена в інтересах Трампа.

“Це грандіозний скандал, друзі. Проблема навіть не в тому, що Джуліані вимагав від Єрмака тиснути на Байдена через кримінальну справу проти його сина. Значно більша проблема, що Єрмак з ним погоджувався! Ось що пише Ігор Новіков: “Я був свідком того, як Руді розвивав шалені змови, а Єрмак погоджувався з ними “… “Це був саме той момент, коли я зрозумів, що у нас великі проблеми”, – написав Уколов.

Какое совпадение!

Я много раз писал, что случайностей в политике (и в сливах) не бывает.
Вот смотрите.

Это легкий намек из Америки (слито через Buzz Feed), что на Ермака есть в миллион раз больше — и пленок, и выписок из банков, и всего остального.

Время слива — после обысков у Джулиани и перед визитом в Киев Блинкена.
Что следует из стенограммы слитого разговора?

То, что Ермак активно участвовал в кампании Трампа-Путина по дискредитации Байдена.
Это одна из папок (Ермак), которую Блинкен будет показывать в Киеве Зеленскому (наряду с папками Коломойского, Медведчука, Фитраша и самого Зеленского).
Будет интересно.

По дороге в Украину на следующей неделе Глава Госдепа Блинкен проведет встречу глав МИД-в G-7.

Во время встреч в рамках G-7 Блинкен проведет переговоры с главой МИД Германии Гайко Маасом по вопросу газопроводу «Северный поток-2».

Єрмак погоджувався розслідувати справу Байдена.

Прямая речь: «Я думаю, мы будем проводить отдельные встречи с немецкой стороной в двустороннем формате.
Мы продолжим четко выражать немецкой стороне нашу позицию по этому проекту – он должен быть остановлен» — помощник госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Филип Рикер.
Также Рикер подтвердил, что США поддерживают вступление Украины в НАТО.

Русофобия продолжается:

США обратились к своим гражданам на территории РФ и призвали всех, у кого истекает виза, покинуть территорию России до 15 июня.

Последствия увольнения Коболева — дальнейшая токсичность украинской власти:
Наблюдательный совет НАК «Нафтогаз Украины» объявил о своей отставке в полном составе.

Балто-черноморский Союз:

Осенью этого года в Одесской области состоятся совместные украинско-румынские учения Riverine-2021.