Голова Укртрансбезпеки та його проблеми.

Вже декілька днів спостерігаю, як в телеграмі ганяють голову Укртрансбезпеки через треш з сірими пасажироперевізниками. Єгор Прокопчук втомлено і не надто завзято відгавкується. Я не сильно туди заглиблювалась, аж поки в коментарях під його постом на тему «нє ми такіє, жизнь такая» не побачила ото шо на першому скріні обведено червоним. І щось трохи отетеріла, знаєте.

Тому що, якщо я нічого не плутаю, то Державна служба з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого координується і спрямовується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику в сфері безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті. І є КОНТРОЛЮЮЧИМ органом.

Голова Укртрансбезпеки та його проблеми.

Якщо я десь помиляюсь, поправте мене, будь ласка. Отже, у держави є спеціальна служба, відповідальна за безпеку на транспорті, яка мусить контролювати всі процеси, бо саме для того її і створили, трясця. І раптом її голова публічно каже, що в нього немає важелів, аби контролювати сірих перевізників, які беруть пасажирів в свої розвалюхи з-під мостів і магістральних трас. І ці перевізники не несуть за свої дії ніякої відповідальності, бо голова саме тієї служби, що має їх пиздити і накладати санкції, вмиває руки.«На сьогодні все може бути автостанцією, навіть будка з шаурмою, якщо про це повідомлено місцеву владу», — ця фраза пана Прокопчука мене підкорила, признаюсь.

Читайте также:  В ході візиту сім'ї ЗЕленського підписали 11 меморандумів.
Голова Укртрансбезпеки та його проблеми.

Ну тобто автостанцією може бути будка з шаурмою, а маршруткою будь-яка купа брухту, яка не розвалюється тільки тому, що її щільно горобці засрали. І ніхто нічого не може зробити, бо в одну місцеву феодальну контору занесли грошей, а в другої центральної, за словами її голови, немає юридичних повноважень. Тоді для чого взагалі у нас Укртрансбезпека, розпачливо розводити руками? У нас не тільки водіїв фур треба ганяти, у нас ще є абсолютно неконтрольований ринок сірих пасажироперевезень, на якому навіть стріляють, коли ділять сфери впливу.

Єгор Прокопчук акцентує, що ДСБТ не має повноважень, але він вже довгий час очолює Укртранбезпеку та чомусь досі не звернувся до Міністерства інфраструктури з проханням розробити нові нормативні акти щодо контролю нелегальних автостанцій і сірих перевізників. Чому? Адже в інтерв’ю в листопаді 2020 року було чітко проартикульовані наміри міняти законодавство. І де тепер ті наміри?

Згідно ст. 6 Закону про автотранспорт, за автомобільними пасажирськими перевізниками повинен здійснюватися державний нагляд і контроль. Державний, а не місцевої влади. І це є зоною безпосередньої відповідальності Укртрансбезпеки.Тим часом, поки місцева влада та Укртансбезпека ділять зони відповідальності, щодня на старих коритах, які перевізники чомусь називають маршрутками і бусами, травмуються і гинуть люди.

Читайте также:  США отправят военные корабли в Черное море для сдерживания рашки.