Європейська преса про «масштабний обмін».

німецька Frankfurter Allgemeine Zeitung. «Володимир Путін у цьому обміні дав мало, а отримав багато. Адже з 35 українців, яким дозволили повернутися на батьківщину, 24 Москва і так давно мусила звільнити, якби дотримувалася законів.

Ідеться про цілком однозначний вирок Міжнародного трибуналу ООН з морського права, згідно з яким затримання українських моряків під час проходу в Азовському морі у листопаді торік було незаконним. Кремль не дотримався цього вироку, а натомість зажадав винагороди за те, що і так мусив зробити.

Та ще й якої: Москва прив’язала обмін полоненими до видачі особи, яка, ймовірно, причетна до збиття пасажирського літака MH17 над Східною Україною у липні 2014-го.

Тоді загинуло 298 невинних осіб, з них — 192 нідерландці. З огляду на долі українських моряків або режисера Олега Сенцова, можна зрозуміти згоду (на умови Москви — Ред.) українського президента Володимира Зеленського.

Але так само зрозуміла через цей крок і досада Нідерландів. Лишається тільки сподіватись, що Гаага все ж таки збереже солідарність з Україною», — пише FAZ.

Нідерландська газета De Telegraaf: «Постає питання про міжнародну співпрацю. Окрім Нідерландів, Австралії, Малайзії та Бельгії, Україна теж є частиною Об’єднаної слідчої групи (JIT) (з розслідування збиття MH17 — Ред.).

Але з’ясувалося, що тільки Нідерланди та Австралія об’єднали зусилля для притягнення Росії до відповідальності. Вартими уваги є і сумніви прем’єр-міністра Малайзії щодо слідства. Звільнення єдиного затриманого підозрюваного — це ляпас для родичів загиблих.»

Тобто доки зелені святкують масштаби 35 на 35, коли за 5 років до того звільнили 3200 українців, в Європі Зеленсьского звинувачують в ляпасі родинам загиблих. Окрім того, його поза очі називають ідіотом, що допоміг Путіну «отримати винагороду за те, що той і так мусив зробити».

З нації героїчних воїнів шлємазл зробив нас нацією тєрпіл…

Джон Смит

[kkstarratings]