Інфляція у червні перевищила прогноз Нацбанку.

Інфляція у червні перевищила прогноз Нацбанку.

За повідомленням Національного банку України у червні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні 9,5%, у місячному вимірі ціни зросли на 0,2%.

Базова інфляція в червні пришвидшилася (до 7,3% р/р з 6,9% р/р у травні). Інфляція виявилася вищою, ніж прогноз Національного банку України.

Як зазначається у повідомленні, під впливом високих світових цін на продовольство, а також стійкого споживчого попиту надалі дорожчали оброблені продовольчі товари (на 12,1% р/р). Прискорилися темпи зростання цін на соняшникову олію та продукти її переробки.

Збільшення виробничих витрат на сировину та енергію позначилося на вартості макаронних та кондитерських виробів, м’ясних і молочних продуктів.

Підвищення вартості послуг також прискорилося до 8,1% р/р.

Прискорилося зростання цін на непродовольчі товари (до 1,6% р/р) під впливом стійкого споживчого попиту та ефектів перенесення послаблення обмінного курсу в попередні періоди.

Швидше дорожчала фармацевтична продукція, меблі та побутова техніка.

Відновилося зростання цін на товари для особистого догляду та електроніку.

Збільшення виробничих витрат, зокрема на паливо та оплату праці, позначилося на вартості транспортних послуг.

Читайте также:  Зернова корпорація від початку 2021 року зазнала 1 млрд грн збитків.

Зауважимо, що Національний банк України очікує на сповільнення інфляції восени 2021 року. От тільки у першому півріччі спостерігається лише зростання.