«Іпотека під 7%» — не збільшила обсяги проданого житла.

Як повідомляє Асоціація з управління фінансами та інвестиціями (FIMA) іпотечна програма, яку реалізує уряд через Фонд розвитку підприємництва, не справила впливу на обсяги продажу житла.

Асоціація провела опитування управителів фондів фінансування будівництва (ФФБ) та з’ясувала 53,8% опитаних не помітили впливу «іпотеки під 7%» на продаж і не очікують його надалі.

38,5% усе-таки сподіваються, що вона вплине на обсяги будівництва та продажу у майбутньому 7,7% вважають програму початком активного зростання галузі.

Серед причин не надто успішного старту «іпотеки під 7%» респонденти вважають 38,5% вважають, що умови програми не влаштовують позичальників

30,8% опитаних зазначили, що умови програми не влаштовують кредиторів і забудовників 7,7% просто вважають, що програма не працює. Ми вже неодноразово повідомляли, що в Україні співвідношення іпотеки до ВВП— менше 1 % і анонсовані 7% все ще недоступні для більшості громадян, яким потрібно житло.

У більшості країн Європи ставка за іпотечними кредитами не перевищує 2% і більшість сімей можуть це собі дозволити.

Читайте также:  Державний гігант зупинився.

За умови введення в дію законопроєкту 5600 вартість житла підвищиться ще на близько 20% і тоді навіть іпотека під 7% стане недоступною для більшості бажаючих.

Так і відбувається програма «доступна іпотека під 7%» є, але для більшості вона недоступна.