Ірина Садов’як: «МОЗ планує розширити Національний перелік основних лікарських засобів»

Міністерство охорони здоров’я України планує розширити Національний перелік основних лікарських засобів. Відповідний проєкт постанови перебуває на фінальному етапі погодження в центральних органах виконавчої влади. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як під час брифінгу.

«З ІІ кварталу 2021 року у вартість медичних послуг, які сплачуватиме Національна служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій, будуть входити лікарські засоби, що раніше закуповував централізовано МОЗ України, а також інші препарати для надання якісних медичних послуг відповідно до специфікацій для медичних послуг. Цим і обумовлено розширення Національного переліку», – зазначила Садов’як.

Зокрема, до Національного переліку пропонують додати такі лікарські засоби:

  •  «Холекальциферол» та «Ергокальциферол», які використовують для надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках;
  • «Амінокислоти» та «Жирові емульсії» для парентерального харчування для надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках;
  • «Метокси поліетилен гліколь-епоетину бета» для лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах;
  • «Альтеплаза» та «Норепінефрин (норадреналін)» для надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті;
  • «Фондапаринукс» для надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда.

За всіма цими лікарськими засобами здійснили державну оцінку медичних технологій відповідно до Порядку проведення державної оцінки медичних технологій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1300. Отже, названі препарати є клінічно та економічно ефективні для застосування їх у клінічній практиці в Україні. Висновки державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України» щодо цих лікарських засобів опубліковані на офіційному вебсайті уповноваженого органу.