Island розширять свої можливості.

Для українських Island запланована модернізація.

Державне підприємство “Дослідно-проектний центр кораблебудування”, що розташоване у Миколаєві, розпочало розробку варіанту модернізації патрульних катерів Island

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпром

Розробка відбувається за власної ініціативи державного підприємства.

Модернізація катерів буде направлена на максимальне підвищення бойової ефективності. Наразі фахівцями підприємства вже отримано необхідну технічну документацію, яка дозволяє здійснити модернізацію із використанням всіх можливостей патрульних катерів.

“Ми готуємо пропозиції, і у найближчий час вони будуть надані командуванню Військово-Морських Сил. На нашу думку, проект має передбачати, що модернізація катерів Island має здійснюватися на Миколаївському суднобудівному заводі”, – заявив директор-генеральний конструктор ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування” Вадим Борисов.

За його словами, остаточний варіант модернізації катерів буде прийнято після того, як ВМС України отримає практичний досвід застосування Island.

У вересні 2018-го року США передали Україні два патрульних катери типу Island – “Слов’янськ” (P191) та “Старобільськ” (P190), також ВМС ЗС України ведуть переговори про отримання додаткових 4-х одиниць таких катерів.

Для перших двох катерів вже сформована команда, яка зараз проходить 10-тижневий курс підготовки у Сполучених Штатах під наставництвом американських інструкторів.

На базі всіх катерів заплановано сформувати окремий дивізіон, що окрім контролю ближньої морської зони буде виходити в Середземне море для спільних операцій з кораблями НАТО.

Підняття українських прапорів на катерах Island Фото: Міністерство оборони