Як покарали «Епіцентр» за порушення режиму торгівлі під час карантину.

Спойлер: ніяк!

Під час суворого карантину навесні минулого року найбільші торговельні центри, зокрема «Епіцентр», «Нова лінія» та «Леруа Мерлен» ігнорували карантинні обмеження та продовжували роботу, реалізуючи, зокрема будівельні матеріали, меблі та побутову техніку.

Лише за перші два місяці карантину поліція склала 10 303 протоколи про порушення карантинних норм. Серед них: 94 на супермаркети (у їх числі 26 на «Епіцентр»).

В травні 2020 року Антимонопольний комітет заявив, що перевірить, чи є така поведінка гіпермаркетів «Епіцентр», «Нова лінія» та «Леруа Мерлен» порушенням конкуренції.

Як повідомляє «Ліга антитрасту» гучні заяви АМКУ так і залишилися гучними заявами. За результатами дослідження комітет встановив: «не виявлено ознак порушення».

Підтвердити наявність неправомірних переваг у конкуренції можливо лише після того як буде доведено вчинення адміністративного правопорушення компетентним органом. А єдиним документом, що доводить наявність адміністративного порушення, є рішення суду.

«Однак з 26 протоколів складених на «Епіцентр» до суду не дійшов жоден: порушення незначне (покарання – усне зауваження), відсутня фіксація факту порушення, не вказано яку норму та якого нормативного акту порушено, протокол складено не на ту особу та ін. До того ж ніхто взагалі не контролює «долю» складених протоколів та їх сліди губляться десь в архівах», — йдеться у повідомленні.

Читайте также:  Більшість українців не вважають справедливою податкову систему України

Оскільки рішень судів немає – до конкурентних розслідувань діло не дійшло.