Юрій Вітренко фактично підтвердив існування таємних домовленостей.

Юрій Вітренко фактично підтвердив існування таємних домовленостей між Банковою та Кремлем щодо прямої купівлі російського газу.

Юрій Вітренко фактично підтвердив існування таємних домовленостей.

Вчора ми писали, що берлінськіпереговориЄрмака з Козаком могли закінчитись таємними домовленостями про відновлення прямих поставок Україні газу від Газпрому в обмін на 30% знижки.

Новопризначений в.о. міністра енергетики в команді Зеленського Юрій Вітренко вночі опублікував пост, де прямо сказав про потребу відновлення прямих закупівель газу з РФ для зниження тарифів.

Це той самий Вітренко, який з 2015 до призначення в Кабмін Зеленського був одним з головних прибічників енергетичної незалежності від Росії, і чесно кажучи, є одним з головних архітекторів її втілення.

Вітренко не просто висловлює експертну думку, а заявляє це з міністерського крісла, жертвуючи своїм авторитетом як всередині України, так і перед міжнародними партнерам. Це свідчить, що намір Зеленського повернутись напряму до співпраці з Газпромом підкріплений секретними домовленостями з Путіним.

Українська влада саджає Україну на газову голку Кремля і намагається підготувати суспільство: мовляв, нічого страшного не трапиться, лише тарифи знизимо. Повірити в це можуть лише новонароджені, які не пам’ятають, що таке газова залежність від Москви, або громадяни з промитими продажними ЗМІ мізками.

Читайте также:  Міненерго знову штовхає сектор відновлюваної енергетики до стану невизначеності.

Що вплинуло на кардинальну зміну риторики і поглядів реформатора, який своєю заявою поставив під загрозу авторитет, здобутий за останній роки його кар’єри?

Схоже, бажання сподобатись Банковій. Адже наразі Юрій Вітренко є фаворитом Коломойського на посаду прем’єра у третьому уряді Зеленського, яку він може отримати вже навесні.