Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Казахського вугілля не буде.

Міністр енергетики повідомив, що постачання вугілля з Казахстану в Україну не відбувається через блокування Росією транзитного шляху, і наразі немає рішення, яким чином доставити законтрактоване вугілля.

«Дійсно, є укладений контракт “Центренерго” на 660 тис. тонн казахського вугілля протягом опалювального періоду, але, на жаль, через дії Російської Федерації відбувається блокування транзиту вугілля російською територією. Наразі ми не бачимо, і “Центренерго” так само не бачить інших можливостей на сьогодні це вугілля фізично отримати»,- повідомив міністр на брифінгу.

Росія почала стримувати транзит казахського вугілля в Україну ще в листопаді, але в Міненерго сподівалися, що вугілля надійде в Україну морем із російського порту Тамань.

“Центренерго” у листопаді уклало контракти з Казахстаном, Польщею, США та Австралією про постачання 1,5 млн тонн вугілля.

Водночас варто зазначити, що Казахстан і Киргизстан ще у 2019 році звинуватили Росію в тому, що вона фактично квотує експорт їхнього вугілля в Україну. Ці країни постачають своє вугілля транзитом через Росію, яка з червня 2019 року постачає вугілля у країну тільки за спеціальними дозволами.

Шкода, що аналізувати та передбачати ризики «зелену» владу не навчили.