Колапс в Укрзалізниці може трапитись у будь-який момент.

Згідно з даними звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України залізничники працюють з морально застарілим апаратно-програмним комплексом автоматизованих систем управління (АСУ).

АСУ основних бізнес-процесів компанії побудоване на обладнанні ІВМ корпоративного рівня 2007 року випуску, тому технічна підтримка виробником його складових переважно припинена.

Низка компонентів комплексу вже вийшла з ладу, що значно знизило передбачену відмовостійкість архітектури та дублювання, зробило ймовірність зупинки комплексу непередбачуваною.

Існує реальна загроза, що апаратно-програмний комплекс, який забезпечує АСУ вантажних та пасажирських перевезень АТ “УЗ” може вийти з ладу через його стан у будь-який непрогнозований момент.

Перехід на аварійний режим роботи, що врахував би такий випадок, не передбачено взагалі.

У звіті зазначається, що фахівці ТСК не виявили розробленого спільно з виробником (ІВМ) плану дій щодо запобігання загрозі колапсу.

Загалом на утримання інфраструктури ІТ, НДДКР та програмне забезпечення галузі за 2016-2020 рр. витрачалось у рази менше від попередніх та на порядок менше від усталеної практики аналогічних за розміром компаній. На засоби автоматизації та робототехніку, сучасні широковживані аналітичні засоби взагалі не планувалось коштів.

Читайте также:  Дніпро цвіте – Зе в Мінприроди заробляє.

Розвиток інформаційних та телекомунікаційних систем практично зупинено.

Тож, загроза колапсу Укрзалізниці існує не тільки через борги, а й через недолуге керування, коли керівництво компанії було зосереджено виключно на корупційних схемах та відкатах. А про безпеку та налагодження автоматичних систем управління ніхто не турбувався.