Корупція заважає нашій державі розвиватись – опитування.

За результатами загальнонаціонального дослідження «30 років незалежності: які здобутки і проблеми зростання бачать українці й на що сподіваються у майбутньому», яке було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» значна частина українців вважає, що корупція є найбільшою перепоною для розвитку нашої держави.

Відповідаючи на відкрите запитання без визначених наперед варіантів, найбільшими суттєвими перешкодами для розвитку України українці назвали:

  • корупцію – 38,5%
  • війну – 18%
  • некомпетентність влади – 5,9%
  • олігархів – 5,7%
  • самих українців – 4,8%.

Більшість респондентів (69%) вважають, що Україна здатна подолати наявні проблеми та труднощі, але основна частка респондентів вважає, що їх можна подолати у більш віддаленій перспективі – майже половина всіх респондентів. Ще п’ята частина опитаних вважає, що Україна загалом не здатна подолати наявні труднощі та проблеми.

Найменше вдались Україні боротьба з корупцією, формування справедливого судочинства, боротьба зі злочинністю та встановлення соціальної справедливості.

Рівень корупції в країні сягнув такої висоти, що українці вважають цю проблему найбільшою. І навіть війна з людськими втратами відходить на друге місце.

Читайте также:  Невтішні дані про захворюваність на коронавірус.

Може, це така тактика – як можна більше красти і відволікати увагу людей від війни, яку Зеленський обіцяв закінчити?

Але українці розуміють – без подолання корупції перемогти у війні буде дуже важко.