Криза в Укрзалізниці може спровокувати серйозні проблеми у сільськогосподарський галузі.

У розпал жнивного сезону, коли на елеватори йдуть величезні об’єми зерна, аграрії та зернопереробні підприємства зіткнулись з величезною проблемою нестачі локомотивів та вагонів зерновозів.

Зерновики фактично паралізовані, не можуть приймати зерно та відвантажувати його, що абсолютно неприпустимо під час жнив.

Як повідомив на своїй сторінці у ФБ керівник Збаразького КХП, через відсутність локомотивів станція Тернопіль переповнюється вагонами, а елеватори вже «під зав’язку» заповнені зерном.

«Кагати із зерном просто неба починають псуватись. Окрім цього, зернові підприємства не виконують контрактів та своїх зобов’язань перед контрагентами, що призводить до зриву бізнес-планів, реальних загроз блокування надходжень коштів до державного і місцевих бюджетів».

Вагони, що завантажені зерном цілодобово стоять на під’їзних коліях проміжних станцій, очікуючи відправлення.

Нещодавно, новопризначений керівник УЗ розповів, що УЗ зірвала підготовку до зернового сезону — з 11 400 вагонів-зерновозів компанії готові тільки 3000.

УЗ не готова до зернового сезону не тільки за вагонами, а й за локомотивами. Проблема виникла через те, що не було вчасно закуплено всі необхідні ходові запчастини для ремонтів.

Читайте также:  Більшість українців не вважають справедливою податкову систему України

Зрив зернового сезону може призвести до значної втрати врожаю, і, як наслідок, можливого подорожчання хліба восени та взимку, який і так вже за рік суттєво подорожчав.

Цікаво, за таку «плідну» роботу Наглядової Ради та Правління УЗ із захмарними зарплатами, хтось буде відповідати? Чи звільнять «по-тихому» за долю невеличку і все?