«Курс гірської підготовки»: гори не даються слабким!

«Курс гірської підготовки»: гори не даються слабким!

У Карпатах триває проєкт «Курс гірської підготовки», який впроваджують за ініціативи Генерального штабу Збройних Сил України.  Минулого тижня його учасниками були військовослужбовці двох навчальних центрів Збройних Сил України. А також уперше участь взяли військовослужбовці збройних сил США — представники Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна (JMTG-U).

— Цього разу особливостей було чимало. Крім того, що з нами пліч-о-пліч ішли і брали участь у всіх заняттях п’ятеро американських колег, вперше сходження на Говерлу відбувалось здебільшого в нічний час. Ми стартували на найвищу гору України о 3-й ночі, а вийшли на її пік близько

7-ї ранку. Фактично зустріли фантастичний світанок. Вперше стався і не дуже приємний момент. Певна кількість військовослужбовців одного з навчальних центрів не спромоглася здолати випробування горами і снігом. Що ж, гори довели, що їх не здолати будь-кому. Потрібна сила і воля людини, аби підкоряти гірські вершини. І це теж буде наукою для тих, хто поставився до Курсу гірської підготовки неналежно, — зазначив головний спеціаліст відділу фізичної підготовки управління доктрин і індивідуальної підготовки Головного управління доктрин та підготовки ГШ ЗС України Микола Шевяков.

Читайте также:  Два центра вакцинации Johnson & Johnson закрыты в США из-за побочных реакций на вакцину

Як розповів старший групи розвідників лейтенант Владислав, Курс гірської підготовки для його підлеглих був не настільки важким фізично, як психологічно.

— У зимових горах ми були вперше. Гори — це взагалі небезпека, а зимові гори  — це непрогнозована небезпека. Не знаєш, чого і звідки чекати.  Тому я відчував особливу відповідальність за ввірений особовий склад. Загалом хлопцям було дуже цікаво. Була змога себе перевірити, наскільки ти вмотивований для виконання поставлених завдань. Радий, що мої підлеглі успішно справилися зі всіма завданнями, — додав офіцер-розвідник.

Наразі Курс гірської підготовки продовжили курсанти та викладачі Військової академії (м. Одеса). Після чого можна буде підбивати підсумки цього пілотного проєкту.

Фото Микола Шевяков і лейтенанта Владислава