Made in Moskoviya

Депутати Київщини вимагають маркувати товари, які походять з РФ

Сьогодні депути Київської області прийняли рішення «Про додаткове маркування товарів, які походять з Російської Федерації, у торгівельних точках Київської області».

Передісторія цього рішення була такою.

До мене звернулись люди з Броварів з запитанням, чому ви як голова Асоціації постачальників торгівельних мереж приймали участь в ініціюванні бойкоту товарів з РФ, а як депутат ще нічого не зробили в цьому напрямку. Тому мною було підготовлене звернення, яким встановлюються рекомендаційні вимоги щодо маркування продукції, яка походить з РФ для торгівлі.

Більшість громадян України відмовляються купувати товари, що походять з країни-агресора. Це адекватна, ненасильницька, абсолютно законна та справедлива реакція українців на дії РФ, адже цілком зрозуміло, що, підтримуючи Росію та її економіку, наші громадяни підтримують бойові дії проти України.

Однім з ініціаторів акції «Бойкотуй російське» й була Асоціація постачальників торгівельних мереж. Лише у 2015 році, за нашими підрахунками, це знизило продажі продуктів, які походили з країни східного сусіда, на $1 млрд.

За таких умов вдається цілком справедливим, аби Київська обласна рада пішла назустріч свідомим громадянам принаймні у частині маркування товарів окупанта, рекомендувавши торговим точкам Київської області маркувати окремо продукцію, яка походить з країни-агресора, тобто з РФ.

Метою даного рішення є надання можливості громадянам України та жителям Київської області здійснювати свідомий вибір щодо виробника в процесі придбання продукції, повідомляючи їм про те, що такий товар вироблений на території країни, яка є агресором.

Цим рішенням Київська обласна рада рекомендувала торговим точкам на території Київської області ввести спеціальне помітне маркування товарів російського походження позначкою «Товари з Російської Федерації» з нанесенням зображення прапора Російської Федерації та їх розміщення на окремих полицях розміром не менше 5 см.

Станом на сьогодні продукти харчування, вироблені на території Російської Федерації, майже відсутні. Тому це рішення в більшій мірі буде стосуватись косметики та побутової хімії.

Олексій Дорошенко