Майбутня доля захоплених українських кораблів.

Після повернення до України 35 наших бранців – 24 військових моряків та 11 політичних ув’язнених постало питання долі захоплених українських кораблів.

В коментарі РБК-Україна адвокат українських моряків Микола Полозов розповів, що зараз тривають процедури щодо повернення Україні захоплених Росією у листопаді 2018-го року в нейтральних водах Чорного моря кораблів.

Мова йде про два малих броньованих артилерійських катери “Бердянськ” (P175) та “Нікополь”(P176), а також рейдовий буксир “Яни Капу” (A947)

Адвокат вважає, що для РФ важливо виконати рішення міжнародного трибуналу, тому кораблі повернуть Україні

“Для Росії було вкрай важливо продемонструвати збереження обличчя і свою тезу про те, що юрисдикція трибуналу на них не поширюється. Якщо б звільнили тільки моряків, це виглядало б, як – ну все – виконали рішення трибуналу, а тут ніби як великий обмін. Вони цим прикриваються”,- сказав Полозов.

Наприкінці червня захоплені Росією, в нейтральних водах Чорного моря, військові кораблі зникли з акваторії стоянки судів у Керчі де вони перебували. На початку липня вони знову повернулися до стоянки на Генмолі.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року у нейтральних водах Чорного моря прикордонники та співробітники ФСБ Росії вчинили силове захоплення трьох українських військових кораблів та їхніх екіпажів. Троє українських моряків отримали поранення.

Захоплені українські кораблі – два малих броньованих артилерійських катери “Бердянськ” (P175) та “Нікополь”(P176), а також рейдовий буксир “Яни Капу” (A947)

Рейдовий буксир “Яни Капу” проекту 498 був побудований у 1974 році. Після розподілу Чорноморського флоту СРСР увійшов до складу ВМС ЗС України та отримав назву “Красноперекопськ”(U947)

Рейдовий буксир “Яни Капу” (A947)

Короткі технічні характеристики буксиру “Яни Капу”:

Водотоннажність: 303 тонни
Довжина: 29,3 метрів
Ширина: 8,3 метрів
Осадка: 3,09 метрів
Швидкість повного ходу: 11,4 вузлів
Дальність плавання: 1650 миль при 11 вузлах
Силова установка: 2 дизелі по 600 к.с., 2 вали
Екіпаж: 6 осіб
Озброєння: 2 кулемети ДШКМ

Катери “Бердянськ” (P175) та “Нікополь”(P176) побудовані за проектом малих броньованих артилерійських катерів на київському підприємстві “Кузня на Рибальському”.

Захоплені МБАКи Бердянськ та Нікополь у порту окупованої Керчі

Короткі технічні характеристики:

Водотоннажність: 55 тонн
Довжина: 23 метрів
Ширина: 5 метрів
Швидкість повного ходу: 25 вузлів
Дальність плавання: 700 миль
Екіпаж: 5 осіб
Озброєння: 2 бойових модулі, в кожному: 30 мм гармата, 30-мм автоматичний гранатомет, 7,62 кулемет

[kkstarratings]